Ana içeriğe atla

ggh

Sanal gerçeklik ile farklı heyecanlar yaratılıyor

16.11.2017 - 15:19

EĞLENCE SEKTÖRÜNÜN YENİ TEKNOLOJİLERİ EN HIZLI BENİMSEYEN SEKTÖR OLDUĞUNU BELİRTEN BURSAPARK FİRMA SAHİBİ FATİH BELKİ, ÜRETTİKLERİ SON TEKNOLOJİ İNTERAKTİF ÜRÜNLERLE DÜNYANIN SAYILI FİRMALARI ARASINA GİRDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

“DÜNYANIN SAYILI FİRMALARI ARASINDAYIZ”
Değişen ve dijitalleşen tüketici isteklerine göre eğlence sektörünün dünyadaki gelişimi ve Türkiye’deki yansımaları neler? 

Son yıllarda teknoloji hayatımızın her alanında olduğu gibi eğlence sektöründe de kendini göstermeye başladı. Sektörün üretici firmaları teknolojiyi yakından takip ederek ürünlerini geliştirmeye başladılar. Eğlence sektörü zaten yeni teknolojileri en hızlı benimseyen sektör olmuştur. Bizler de Bursapark olarak AR-GE çalışmalarımıza, dünyadaki yeni trendleri ve tüketici isteklerini göz önünde bulundurarak devam ediyoruz. Özellikle Soft Play oyun alanları için ürettiğimiz son teknoloji interaktif ürünlerde dünyanın sayılı firmaları arasına girmeyi başardık. 

Teknoloji ve sanal gerçeklik eğlence alanlarını nasıl şekillendiriyor? 
Son dönemde özellikle alışveriş merkezlerindeki eğlence alanlarında görmeye alıştığımız sanal gerçeklik teknolojisi tüketicilerin en çok tercih ettiği ürünler arasında üst sıralara tırmanmayı başardı. Bu sayede tüketiciler belki de hayatları boyunca bulanamayacakları ortamları deneyimleme şansını yakaladılar. Sanal gerçeklik daha yeni başladı ve inanılmaz bir hızla büyüyor. Her geçen gün yeni bir sanal gerçeklik simülatörü ile karşılaşıyoruz. Bu da bize sektörün geleceğini artık sanal gerçekliğin oluşturduğunu gösteriyor. Büyük teknoloji şirketleri sanal gerçeklik ile ilgili sürekli yeni ürünler geliştirerek tüketicilere çok farklı heyecanlar yaratma arayışı içerisindeler. 

SANAL GERÇEKLİK SINIRLARI ZORLAYACAK
Gelecekte eğlence sektörünü sizce neler bekliyor? Sektörde daha ne gibi değişimler söz konusu olabilir?

Sanal gerçeklik eğlence sektöründe henüz yolun başında olmasına rağmen tüketicinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Gelecekte artan teknoloji ile birlikte sanal gerçekliğin sınırları zorlaması bekleniyor. Bunun dışında son yıllarda tema parkların da sektörde yükseliş içerisinde olduğunu görüyoruz. Gelecekte sanal gerçeklik ile birlikte tema parkların sektörü domine etmesini bekliyorum.

nb

Yukarı