Ana içeriğe atla

nr

Rekabet arttıkça sektör güçlenecek!

15.05.2017 - 10:37

“Rekabetin sektörü güçlendirdiği bir gerçek...” açıklamasında bulunan Maxipark Çocuk Eğlence Merkezi İşletme Müdürü Ercan Yıldız, Shining Star Awards gibi yarışmaların sayısının artması gerektiğini dile getirerek, bu tür yarışmalarla hem yeniliklerin ortaya çıkacağını hem de sektördeki gelişmenin hız kazanacağını belirtti. 

Eğlence sektörü her ne kadar kolay olarak görülse de, arkasında çok ciddi ve disiplinli bir çalışmayı kapsıyor. Bu nedenle bu sektörün ciddiye alınması konusunda farkındalık yaratılması şart! Peki, eğlence sektöründe farkındalığın artırılması adına ne gibi adımlar atılmalıdır?    
Eğlence, rekreasyon ve spor alanlarına yönelik farkındalık yaratmak ve sektörün daha nitelikli hizmetler sunmasına katkı sağlamak amacıyla Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen “Shining Star Awards” gibi yarışmaların sayısının artırılması gerekiyor. Rekabetin sektörü güçlendirdiği bir gerçek... Bu gibi yarışmalarla yenilikler ortaya çıkacağı gibi sektördeki gelişmede hız kazanmış olur.

Peki, siz bu farkındalığın oluşmasına adına neler yapıyorsunuz? 
AVM içerisinde bir eğlence merkezi olduğumuz için herkese hitap etmeye çalışıyoruz. Özellikle bowling kısmında gençlerin dikkatini çekeceği ambiyans bizim için önemli. Hem reklam hem bu gibi aktivitelerin yayılması için okullar ve seçkin firmalar için turnuvalar düzenliyoruz.

Sektördeki diğer bir sorun da maliyetlerin aşağıya çekilerek, kalitesiz işlerin yapılması… Sektöre zarar veren bu tür çalışmaların önüne geçmek için ne gibi önlemler alınabilir? 
Yaptığınız işin kalitesine önem vermeniz gerekiyor. Kalitenizle ve verdiğiniz emekle halkında desteğini alarak sektördeki yerinizi sağlamlaştırırsanız, diğerlerinin barınmasına izin vermemiş olursunuz.

Bu işte başarılı olmak süreklilik ister.  Peki, sürekli olmak için firmalar neler yapmalı, siz neler yapıyorsunuz? 
Dediğim gibi en başta kalitenizden ödün vermemeniz gerekiyor. Sektördeki yenilikleri takip ederek, halkın istekleri doğrultusunda kendinizi yenilemeniz gerekiyor. Diğer önemli bir ayrıntıda tabii ki reklam…

nr

Yukarı