Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

OYUN ALANLARI “AİLE EĞLENCE MERKEZİ” HALİNE GELİYOR

12.03.2020 - 15:21

Türkiye’nin en iddialı tasarım ve konsept firması olduklarını ifade eden Trio Games Şirket Ortağı ve CEO’su Murat Eyileblebici, “Aile eğlence merkezi konseptlerini gün geçtikçe geliştiriyoruz. Amaç, çocukların oynayarak ebeveynlerin onların başında durması değil, bütün aileyi hep beraber oynatabilmek.” diyor.

Oyun alanlarınızın planlamasını yaparken tasarım konusunda nelere dikkat ediyorsunuz?
Özellikle son yıllarda yaptığımız projelerde tasarım konusunda çocukların ve ailelerin birlikte zaman geçirdikleri konfor alanlarına çok dikkat ediyoruz. Çocuğun ailesiyle birlikte zaman geçirdiği, fiziksel aktivitelerin olduğu, eğitimsel becerilerin arttığı, dijital oyunların azaldığı, keyif aldıkları konseptler uygulamaya çalışıyoruz. Tüm bunları yaparken hem gelen müşterilerin keyifli vakit geçirmesini hem de danışman bir firma olduğumuz için işletmeci tarafını düşünüyoruz. Keyif alırken işletmeciye de para kazandıracak keyifli ürünler seçiyoruz.  

 

Ebeveynlerin ve çocukların bir oyun alanından beklentisi ne oluyor?

Ebeveynlerin oyun alanlarından beklentisi; hijyen, rahat hareket etme, oyunların yeni ve keyifli olması, fiziksel aktivitelerin olması, ücretlendirmenin çok pahalı olmaması gibi unsurlar oluyor. Dolayısıyla yaptığımız  projelerde de bunlara çok dikkat ediyoruz. Özellikle  hijyen ve oyunlarda ücretlendirme gibi konular bizler için çok önemli. Bu konuda özellikle yatırımcılarımızı dikkatle uyarıyoruz. Son yıllarda yaptığımız projelerde yeme-içme alanlarına da dikkat ediyoruz. Family cafe dediğimiz içinde keyifli, doğal, sağlıklı ve lezzetli yemeklerin olduğu bir aile kafe konseptimiz var. Bu konseptimiz ile ailelerin eğlencenin yanında keyifli bir yemek vakti geçirmelerine de olanak sağlıyoruz.

Tasarım yönünden sizi diğer oyun alanlarından ayıran özellikler neler?  

Türkiye’nin en iddialı tasarım ve konsept firmasıyız. Türkiye ve Türkiye dışında da zaten birçok firmaya konsept-tasarım, dizayn-proses konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu hizmeti verirken de dünyanın en iyi birkaç dizayn firmasından biri olan partnerimiz var. Bu partnerimizin en son yaptığı yerler: Shanghai’daki Disneyland, Singapur’daki Universal Studios, Abu Dhabi’deki Ferrari World. Partnerimizin  genel tasarım skalası bu şekilde. Zaten piyasadaki diğer yatırımcılar ve firmalarda bilir, biz özellikle dizayn-proses tema konusunda çok iddialıyız. Bunları yaparken de zaten 15 yıllık sektörel tecrübemize dikkat ediyoruz.

Oyun alanları artık çocuk eğlence merkezleri değil aile eğlence merkezi haline geliyor. Biz de bu konsepti gün geçtikçe geliştiriyoruz. Amaç çocukların oynayarak ebevenylerin onların başında durması değil, bütün aileyi hep beraber oynatabilmek aslında. Oyun oynarken aynı zamanda keyif almalarını da sağlıyoruz. Çünkü hafta sonu veya hafta içi hep beraber eğlence merkezlerinde gittiklerinde insanların “Çok keyif aldık, para da harcadık ama değdi” demesini sağlamaya çalışıyoruz. 

ATRAX Fuarı’yla ilgili değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?

Fuar bu sene beklentimden daha hareketli geçti. Bazı katılımcılardan fuarın hareketsiz olduğunu duydum ancak firma olarak bizim standımızda yoğun bir hareket söz konusuydu. Eski ve yeni birçok müşterimiz ile iletişim halindeydik. Birkaç ay sonra fuarın ne kadar verimli olduğunu anlamış olacağız.

TAVADA TAVUK

Yukarı