Ana içeriğe atla

ggh

Makineleşmek kadar güler yüzlü hizmet de önemli!

02.08.2017 - 09:49

Kılınç Lunapark Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Kılınç, yeni yapılan eğlence merkezlerinde göze çarpan özellik olarak her ne kadar yeni makineleri gösterse de, gelen misafirlerin beklentisinin, güler yüzlü karşılamanın, ilgi ve alakalı yaklaşımların hizmet sektörü için oldukça önemli olduğunun da altını çizdi. 

Gün geçtikçe artan AVM yatırımları ile birlikte eğlence merkezi yatırım grafiğinin de yukarıya doğru bir hareket kazandığını görüyoruz. Peki, şu an sizin üzerinde çalışmış olduğunuz ya da yapmayı planladığınız bir yatırımınız var mı?
Evet, eğlence merkezlerinde ciddi bir yatırım artışı görmekteyiz. Bizde Kılınç Lunapark yönetimi olarak bu hızlı gelişimi yakından takip ederek, bünyemize her zaman yeni ürünler eklemeyi ihmal etmiyoruz. Gerek yurt dışından gerekse yurt içinden devamlı makine siparişlerimiz oluyor. Şu an yeni yatırım olarak çalıştığımız AVM’lerde yeni makinalarla büyümeye gayret gösteriyoruz.

Lokasyon yatırımlarda ne kadar etkili oluyor? Ayrıca yatırım gerçekleştirilirken sosyo-kültürel faktörler dikkate alınıyor mu? 
Lokasyon yatırımlara direkt etki eden bir husus... Bu nedenle bizim de yapacağımız yatırımlarda öncelikli düşüncemiz yatırım yapacağımız yerin konumu oluyor. Yatırım yapılırken, yatırım yapılacak çevrenin iyice araştırılıp, tüm şehir insanlarına hitap edecek yerlerin seçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim gözümde sosyo-kültürel etkenler öncelikli konulardan bir tanesi. Bu durum iyice analiz edilerek yatırımların gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Yeni yapılan eğlence merkezlerinde öne çıkan özellikler neler? Sizce yeni yatırımlarla birlikte eğlence merkezlerinde metrekareler büyüyor mu? 
Yeni yapılan eğlence merkezlerinde en önemli özellik yeni makinaların olması. Ama kurulan yeni makinalar ne kadar güzel olsa da; gelen misafirlerin beklentisi, güler yüzlü karşılama, ilgi ve alakalı yaklaşımlar hizmet sektörü için çok önemli.
Evet, metrekareler büyüyor zaten olması gereken de bu. Yani bir eğlence yeri kurarken, yerimizin yeterince büyük olması gerekiyor ki biz de daha çok çeşit ürünlerimizi kurup, gelen misafirlerin daha çok zaman geçirmelerini sağlayabilelim. 

Metrekarelerin büyümesiyle birlikte ürün çeşitliliği noktasında da çeşitlilik yaşandığı görülüyor. Peki, bu ürün çeşitliliğini alanlarınızda bizzat kendiniz mi sağlıyorsunuz yoksa tedarik noktasında herhangi bir destek alıyor musunuz?
Ürünlerimizi genel olarak tedarikçi firmalardan alıyoruz. Ancak kendi bünyemizde yapmış olduğumuz imalatlarımız da var. Tedarik konusunda sıkıntılarımız yok, bu anlamda iyi imalat yapan firmalarımız mevcut. 

 

nb

Yukarı