Ana içeriğe atla

ggh

KONSEPT GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİYORUZ

26.12.2019 - 15:02

Konsept değiştirme ve geliştirme yatırımlarına yöneldiklerini söyleyen Enbo Enjoy Bowling İşletmecisi Halil Keçebir, “Müşterilerimize daha kaliteli hizmet verebilmemiz ve kalıcı olabilmemiz için AVM kiralama unsurlarının çok dikkatli planlama yapması gerekir.” dedi.

Eğlence merkezlerinizde 7’den 70’e herkesin vakit geçirebilmesi adına neler yapıyorsunuz? 
Talep ettiğimiz müşteri kitlesini daha uzun zaman tutabilmek ve sayısını artırmak adına, hizmet çeşitliliğini artırarak kaliteyi yükseltme planlarını uyguluyoruz. Sadece oyuncak çeşitliliği değil konsept çalışmalarına yön veriyoruz. Müşterilerle birebir diyalog kurmanın fırsatlarını meydana getirme planları içinde oluyoruz. 

Fark yaratmak ve geçirilen zamanın artması yönünde konseptlerinizde değişiklikler yapıyor musunuz? 
2019 yılı başından itibaren odaklandığımız konu para kazanmak olmayıp tamamen konsept değiştirme ve geliştirilmesi yatırımına yönelmiş bulunmaktayız. Salonlarımızın kafe alanlarını tamamen yeniliyoruz, bunun yanı sıra olmayan salonlarımızda Karaoke odası yapıyoruz, kullanılan malzeme kalite bakımından üst düzeyde temin etmeye çalışıyoruz. 

Müşteriler eğlence merkezlerinden nasıl bir dönüşüm talep ediyor? 
Zamanımızda en büyük şehir ve güzel salonlarda hangi hizmet ve etkinlik varsa en küçük şehirlerimizde de aynı hizmeti bulmak istiyorlar.

Eğlence sektörünü nasıl değişimler bekliyor? Kalıcı olmak ve sürdürülebilirliği sağlamak adına neler yapılmalı? 
Sektörümüz aktif ve teknolojiyi takip eden kitleye hitap ettiğinden, müşteriler dünyanın neresinde olursa olsun bütün yeni etkinlikleri ve oyun gruplarını salonlarımızda görmek istemektedirler. Bunun yanı sıra kalifiye personel yetiştirerek eğitimlerini eksiksiz vermemiz gerekmektedir. Sektör temsilcileri para kazanmaya odaklandığından, birlik beraberlik içinde olup haksız yere rekabet etmememiz gerek. Para kazanmak uğruna etik olmayan uygulamalar yapılıyor. Örneğin; bowling müşterilerine bowling ayakkabısı giymeden sokakta giydiği ayakkabı ile bowling oyunu verebiliyorlar. Para kazanmak uğruna etik olmayan hareketlerden vazgeçmek gerek.  
Müşterilerimize daha kaliteli hizmet verebilmemiz ve kalıcı olabilmemiz için AVM kiralama unsurlarının çok dikkatli planlama yapması gerekir. Kiralama alanlarını doldurabilmek için ticari düşüncelerle hareket edip kiracılarının vizyonlarını dikkate almamaktadırlar. Aynı AVM   içerisinde bizim sektörümüzden farklı işletmeler olduğu takdirde haksız rekabet ve oyuncak çeşitliliğini birbirlerine ambargo koymak suretiyle rekabet yoluna gidilmekte olup, AVM müşterisine gözle gözükmeyen gizli bir şekilde hizmetimizde daralma oluşmaktadır. Çeşitli     oyuncak gruplarını sunamama gibi bir pozisyon doğmaktadır. Böyle olunca yine ticari düşünen kiracılara yönelmektedirler, bu da bizim sektörün devamlılığını ve kalitesini olumsuz yönde etkilemektedirler.

nb

Yukarı