Ana içeriğe atla

gf

KILIÇ LUNAPARK, GÜVENLİ VE TEKNOLOJİK ÇALIŞMALARIYLA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

16.05.2022 - 16:18

Kılıç Lunapark ve Eğlence Yerleri İhracat Müdürü Abdurrahim Bulunmaz ile Mayıs sayımız için gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde Bulunmaz; Kılıç Lunapark olarak teknolojiye verdikleri önemden ve yapacakları yatırımlardan bahsederken güvenli sistemler geliştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Kılıç Lunapark bünyesinde bulunan eğlence alanlarında teknolojiye ne oranda yer veriyor?

Kılıç Lunapark, ürünlerini ortaya çıkartırken tecrübesiyle birlikte iş güvenliğini ön planda tutup; teknolojinin faydalarını da kullanmaktan çekinmemektedir. Teknolojinin hayatımızdaki hayati önemi kadar sektörümüzdeki önemini de idrak etmiş bir firma olarak; yurt dışı pazarında olan hakimiyeti koruyabilmek ve daha iyisi olabilmek için teknolojiyi yakından takip etmektedir ve ürünlerde yeni gelişmeleri eklemekten kaçınmamaktadır. Yürütülen mühendislik çalışmalarıyla ürünlerde yer alan opsiyonları daha güvenli hale getirmeyi hedeflemekteyiz.

Kılıç Lunapark olarak yıl içinde teknolojik gelişmelere yapacağınız yatırımlardan bahseder misiniz?

2022 yılı Kılıç Lunapark için kalitesini ortaya koyduğu bir yıl olmaya devam etmektedir. Sektördeki iddiasını sürdürülebilir kılmak için; teknik kadrosunu genişletmekte, kalite kontrol sistemlerini teknolojik değişimlere uygun revize etmekte, kontrol panolarında yeni sistem kontrol elemanları kullanmayı desteklemektedir. Bunların haricinde teknolojinin bilinçli kullanıldığında faydasının görüleceği mottosuyla personelin de bu değişimlere adaptasyonlarını sağlayabilmek için eğitimler düzenlemektedir.

Eğlence sektörünün gelişen teknolojiyle harmanlanmasıyla birlikte geleceği konusunda neler düşünüyorsunuz?

Eğlence sektörü insanlar var olduğu müddetçe varlığını koruyan bir sektördür. Diğer sektörlerden bağımsız gibi gözükse de aslında hem otomasyon hem mekanik anlamda birçok sektörle ilişkilidir. Buna dayanarak sektördeki yeniliklerin bitmeyeceğini, yeni tasarım fi kirleriyle gelişeceğini, daha komplike sistemlerin oluşturulabileceğini öngörmekteyiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Sürekli değişen ve gelişen dünyada Kılıç Lunapark olarak biz de gelişmelere açık, teknolojiye dayalı, güvenli, komplike sistemler üretmeyi hedefl emekteyiz. Böylece sektörde ayakta kalarak, adımızdan söz ettirmeye devam edeceğiz. Duyulan değil bilinen bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.

jyh

Yukarı