Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

JOYPARK’TA HER YAŞ İÇİN EĞLENCE

13.11.2019 - 16:34

Şubelerinin konseptini belirlerken amaçlarının, büyük küçük demeden aile üyelerinin hepsinin eğlendikleri ve tekrar gelmek isteyecekleri bir alan yaratmak olduğunu söyleyen JoyPark Genel Koordinatörü Tevfik Bıkmaz, “Her yaş için eğlence sloganımızı konseptimizle ve eğlence ünitelerimizle yaşattığımızı düşünüyoruz.” dedi.

Joypark’ın yeni açılan şubelerinden bahseder misiniz? Şubelerinizin öne çıkan özellikleri neler?
JoyPark olarak 2019 yılı için İstanbul, Eskişehir ve Denizli’deki 5 şubemizde büyüme ve yenileme yatırımları planladık. Bu projelerden üç tanesi tamamlandı, diğer ikisi de 31 Aralık itibariyle tamamlanmış olacak. Denizli TerasPark AVM’de mevcut yatırımın 5 bin metrekareye çıkartılması, Axis Eyüp AVM içerisinde 4. noktamız olan 400 metrekare trambolin mağaza açılışı ve İstanbul AtlasPark’ta mevcut 1800 metrekare mağazaya ek 1100 metrekare büyüme yatırımları tamamlanan projelerimiz. İsfanbul AVM’de 2 bin 500 metrekareden 5 bin metrekare alana büyüyerek İstanbul’un en kapsamlı aile eğlence merkezlerinden birinin yaratılması ve Forum İstanbul’daki bowling salonumuzun konsept değişikliği yapılarak aile eğlence merkezine çevrilmesi bu yıl sonunda tamamlayacağımız projelerimiz. 

Oyun alanlarınızın konsepti nasıl? Metrekare büyüklükleri ne kadar?
Şubelerimizdeki konsepti belirlerken amacımız; büyük küçük demeden aile üyelerinin hepsinin,  zamanın nasıl geçtiğini fark etmedikleri, eğlendikleri ve tekrar gelmek isteyecekleri bir alan yaratmak. Bu amaç doğrultusunda hijyen, güvenlik ve hizmet kalitesi unsurları başta olmak üzere eğlence ünitelerinin çeşitliliği ve farklılığıyla JoyPark olarak rakiplerimizden ayrıldığımızı düşünüyoruz. Şube büyüklüklerimiz 1250 metrekare ve 5 bin metrekare arasında değişiklik gösteriyor.

Lokasyon yatırımlarınızda ne kadar etkili? 
Aile eğlence merkezlerinde de perakende sektöründeki hemen hemen her mağazada olduğu gibi en önemli unsur öncelikle AVM’nin daha sonra da mağazanın AVM’deki lokasyonu. Yatırım kararlarımızı alırken öncelikle AVM’nin bulunduğu konumun toplu taşımayla, özel araçla ve yaya olarak ulaşılabiliyor olması, rakip AVM’lerin uzaklığı ve yerleşim yerlerine olan mesafe kriterleriyle değerlendirmekteyiz.
Ancak JoyPark olarak yapılacak mağazanın kalitesinin ve doğru eğlence ünitesi seçimlerinin lokasyondan daha önemli olduğunu, Forum        İstanbul gibi Türkiye’nin en çok çeşidi barındıran, ulaşımın çok kolay olduğu, İstanbul’un en büyük AVM’lerinden biri olan ve JoyPark Bowling’in de bulunduğu bir AVM’ye rakip olarak , araçla sadece 5 dakika mesafede yer alan Axis Eyüp AVM’de bir şube açtık ve en başarılı operasyonlarımızdan birini sürdürmekteyiz. 

Her yaş kesimine hitap ediyor musunuz?
“Her yaş için eğlence” sloganımızı konseptimizle ve saydığım eğlence ünitelerimizle yaşattığımızı düşünüyoruz.

Eğlence üniteleriniz ve özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
Müşterilerimizin her ziyaretinde farklı bir tecrübe edinebilmelerini sağlamak adına her şubemizde kum havuzu, lego dünyası, trambolin, softplay, tırmanma parkurları gibi çocuk oyun alanlarına yer vermeye çalışıyoruz. Çocuklarımız bu alanlarda eğlenirken velilerimizin ve gençlerin de eğlenebileceği VR oyunları, karaoke odaları, çarpışan arabalar, bilet kazandıran makineler, video oyunları, korku tüneli, bilardo ve aynalı labirentler gibi ünitelere yer veriyoruz.
 

TAVADA TAVUK

Yukarı