Ana içeriğe atla

ggh

İNOVASYON POLIN’DE BİR YAŞAM BİÇİMİ

14.11.2018 - 14:17

POLIN WATERPARKS SATIŞ&PAZARLAMA DİREKTÖRÜ ŞÖHRET PAKİŞ: “BUGÜN BİRÇOK ÜLKENİN, HATTA KITANIN EN BÜYÜK VE ÖDÜLLÜ SU PARKLARINDA POLIN İMZASI BULUNUYOR.”

Firmanızı kısaca tanıyabilir miyiz? Hangi alanda faaliyet gösteriyorsunuz?
1976 yılında İstanbul’da kurulan Polin, bugün su kaydırakları ve su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında A’dan Z’ye hizmet sunan, global arenada pazar lideri olan bir su parkı tedarikçisidir.105 ülkede kendi markasıyla 3 binden fazla su parkı projesi gerçekleştiren firmamız, “Daima Yenilikçi”, “Dünya Çapında Üstün Kalite” ve “Teknoloji Liderliği” vizyonuyla global su parkı sektöründe birçok yeniliğe imza atmıştır.  Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin imzası bulunuyor. 2012 yılında KOBİ kategorisinde “Yılın İhracatçısı”; 2013 ve 2015 yıllarında “ Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen İlk 100 Şirketi” arasına girdik. 2 kez üst üste bu listede olan 16 şirketten biriyiz.

Sunduğunuz hangi ürün ve hizmetlerle rakipleriniz arasında öne çıkıyorsunuz?
Polin kurulduğu günden bugüne Ar-Ge’ye ve inovasyona hep değer verdi. İnovasyon Polin’de bir yaşam biçimi. Bu yüzden sektörde yeni bir kilometre taşı olarak gösterilen kendinden temalı ilk su kaydırağı olan King Cobra gibi sektörde oyunu değiştiren ürünler sunabildik, kaydıraklarda daha önce yapılmamış kapalı kalıp teknolojisini sektöre kazandırdık.
Sadece su kaydırakları tasarımında değil, su kaydırağı üretim teknolojilerinde sunduğumuz yeniliklerle de sektörde adımızı “teknoloji lideri” olarak koruyoruz. Polin 2006 yılından bu yana kaydıraklarını iki tarafı parlak yüzeyli ve pürüzsüz, daha mukavim ama daha hafif, görselliği mükemmel ürün elde etme gibi önemli avantajları olan RTM (Resin Transfer Molding) kapalı kalıp kompozit üretim teknolojisiyle üretmeye başladı. Bu teknoloji kaydırak üretiminde en ileri noktadır.
 
Turizm ve eğlence sektörünün bir tedarikçisi ve sektördeki gelişimin tanığı olarak sektörün geleceğini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Sektörümüz  çok dinamik ve yenilikçi bir sektör. Yenilik olmazsa olmaz. Yatırımcılar daha çok heyecan verici, etkileyici ve görselliği ön planda olan atraksiyonları tercih ediyorlar. Su parkı yatırımcıları için en büyük mücadele alanı burası, çünkü müşterileri tesise çekmek zorundalar. Kaydırak tasarım çalışmalarımızı yaparken şuna bakıyoruz, su parkına gelen misafirler ne istiyor. Su parkı ziyaretçileri en heyecanlı, kalplerini yerinden oynatacak atraksiyonları tercih ediyorlar.  İnteraktif kaydıraklar istiyorlar. Eğlenceyi ve deneyimi eşleri, çocukları, kardeşleri, arkadaşları ile paylaşmak istiyorlar. Temalı ve yüksek kapasiteli kaydıraklar da tercihler arasında. Bu sebeple aynı anda 4 ya da 6 kişinin aynı anda kayabileceği kaydıraklar tasarladık. Bir de tabii teknoloji entegre kaydıraklar bugün gündemimizde. Augmented reality, virtual reality, gaming artık su parklarının da bir parçası olmaya hazırlanıyor. Bu konuda Polin’in güzel sürprizleri var. 
Sektöre örnek birçok proje artık Türkiye’de. Bu projelerden birkaçı bu yıl değişik uluslararası ödüllere bu kaydıraklarıyla layık görüldüler. Amerika’dan çekim ekipleri Extreme Waterparks programı için birkaç kez Türkiye’ye geldiler. Bunların hepsi bizleri çok gururlandırıyor. 

nb

Yukarı