Ana içeriğe atla

nr

Her yaşa özel eğlence konsepti şimdi Capitol’de!

13.06.2017 - 17:01

Bildiğiniz üzere Capitol geçtiğimiz aylarda büyük çaplı bir renovasyon süreci geçirdi. Baştan aşağı yenilenen Capitol’de eğlence mekanları da modernize edilerek, hizmete sunuldu. Biz de bu ayki dosya konumuza istinaden hem Captune World hem de Capitol Spectrum Cineplex hakkında detaylı bilgi almak adına Capitol İcra Kurulu Üyesi Selda Eremsoy ile görüştük. Eremsoy, eğlence alanlarındaki değişimin tüm detaylarını bizlerle paylaştı. 

Teknoloji gelişiyor, gelişirken de değiştirmeye devam ediyor. Peki, eğlence alanlarında değişimi zorunlu kılan etmenler sizce neler? Değişmeyen/dönüşmeyen firma ne gibi dezavantajlara sahip olur?
Teknolojinin gelişmesi, bireysel olarak yaşadığımız hayatın, alışkanlıklarımızın da değişime uğramasını, dönüşmesini beraberinde getiriyor. Şehir yaşamı, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası, ama mümkün olduğunca doğal olana da değmek ve arınma ihtiyacındayız.  Eğlence alanları da bireysel olarak yaşadığımız bu değişimin bir uzantısı niteliğinde kurgulanıyor. Bu kurgudan uzak kaldığımız noktada misafirlerimize verdiğimiz hizmet ve deneyim de sınırlı kalıyor. Biz Captune World’ün içeriğini daha doğa dostu, ahşap oyun alanları ve oyuncaklardan oluşan, çocuklarımızın motor becerilerini ön plana çıkaran ve çalıştıran türde deneyimler yaşayabilmeleri üzerine kurguladık. Diğer çocuk eğlence merkezlerinden çok daha farklı bir konsepte sahibiz. Capitol olarak, değişimi seviyoruz ve Captune World de hem mimarisiyle hem de sunduğu deneyim alanlarıyla minik ziyaretçilere alışılmışın dışında bir dünya sunuyor. Bu da bizi çocukların vazgeçilmezi haline getiriyor.

Dönüşen/değişen eğlence alanlarında iç mekan konseptinin önemi nedir? Eskiye oranla ne gibi değişimler yaşandı? Öne çıkan konseptler neler?
Çocuk ve oyun arasındaki ilişkiyi merkezine alan Captune World’de çocuklar; hareket ediyor, keşfediyor, oyun kuruyor, yaratıyor ve arkadaşlık ediyor. Dört farklı oyun alanı ve Party Room’u ile Captune World’ün çocukların da ailelerin de en yeni buluşma noktası olmasını hedefliyoruz.
Captune World’ün konseptini ve iç mimarisini tasarlarken “edutainment” kavramını merkezimize aldık. Çocuklara eğlenirken öğrenebilecekleri, motor becerilerini geliştirebilecekleri, yaratıcılıklarını destekleyecek nitelikte oyun modellerini ele aldık. Eskiden sadece renkli toplardan oluşan top havuzları ve birkaç oyun makinesi ile çocuklara yaş sınırı gözetmeksizin sınırlı bir eğlence konsepti sunuluyordu. Günümüzde çocukların yaş gruplarına özel, zihinsel ve bedensel gelişimlerini destekleyici, becerilerini farkına varabilecekleri yaratıcı alan konseptleri öne çıkıyor. Captune World’de çocuk oyun alanlarımızı yaş gruplarına göre ayırdık. Her yaş grubunun oyun becerileri ve öğrenimleri farklıdır, 3 yaşında bir çocuk ile 6 yaşında bir çocuğun aynı alan içinde oyun oynamasını beklemek son derece yanlış. Yarattığımız dünya plastikten uzak… Tüm oyuncaklarımız ahşap materyallerden oluşuyor. Capitol Alışveriş Merkezi içinde iki kata yayılan bu geniş dünyada; 1-2 yaş ile 3-5 yaş arası çocuklar için Soft Play, 6-10 yaş arası çocuklar için maceranın vazgeçilmezi Loft Play ve 3-6 yaş grubu için özel danışmanların gözetiminde emanet alınan çocuklar için Edutainment bölümleri yeni oyunun kurallarını yazıyor. Aile boyu eğlence vaat eden Oyun Makineleri bölümü ise Captune World’ün ikinci katından göz kırpıyor. İçinde özel bir davet&parti alanı olan Captune World; doğal ve renkli dünyasıyla çocukların özel partilerine ev sahipliği yapıyor. Doğum günü haricindeki tematik parti trendinin öncüsü olan Party Room’da; çocuklar kendi hayallerinin yaratıcısı, kendi partilerinin yıldızı hissediyorlar.

Günümüzde sinema salonlarında değişme uğrayarak VIP salonlara dönüştü. Peki, neden böyle bir konsepte gidildi, müşteriden gelen talepler mi bu yöndeydi? Gelecek dönemlerde VIP salonları her AVM’de görebilecek miyiz, böyle bir yaygınlaşmadan bahsedebilir miyiz?
Eğlence sektörünü özellikle sinema trendlerini mercek altına aldığımızda; tüketicinin “özel deneyimler” yaşamaya odaklı olduğunu görüyoruz. Üstün görüntü ve ses teknolojisinden oturduğu koltuğun konforu, fuaye alanının atmosferi, sinema alanında satışa sunulan butik lezzetler gibi birçok kriter var. Capitol Spectrum Cineplex'in de alameti farikaları, sinema alanı içinde Starbucks keyfi sunması ki bu hususta tek olduğumuzu biliyorum, Adalar manzaralı ve konforlu oturma grupları ile dekore edilmiş, sigara içilebilir ve içilemez bölümlere sahip bir terasının olması , “Başka Sinema” farkıyla alternatif sinema keyfi sunması ve 19 kişi kapasiteli VIP salona sahip olması diyebiliriz. VIP salonumuzda özel grup gösterimleri için rezervasyon imkanları, daha konforlu oturma grupları ile misafirlerimize farklı bir deneyim yaşatıyoruz. Servis sehpasından, pufuna kadar her detay kusursuz bir şekilde tasarlandı. Sinemada yeni trendin, arkadaşlarla birlikte verilen sinema partilerinin olduğunu söyleyebilirim. Bu konuda büyük bir taleple karşı karşıyayız. 
 

nr

Yukarı