Ana içeriğe atla

yu7676

Hedef kitle tüm aile fertleri olunca metrekareler de büyüyor…

02.08.2017 - 09:53

“Yeni yapılan eğlence merkezlerindeki en büyük özellik tüm yaştaki aile fertlerine hitap etmesi” diyen Atlantis Funny City Genel Koordinatörü Sedat Dönmez, bunun sonucunda metrekarelerde büyümenin kaçınılmaz olduğunu dile getirdi. 

Gün geçtikçe artan AVM yatırımları ile birlikte eğlence merkezi yatırım grafiğinin de yukarıya doğru bir hareket kazandığını görüyoruz. Peki, şu an sizin üzerinde çalışmış olduğunuz ya da yapmayı planladığınız bir yatırımınız var mı?
Sizlerinde belirttiği gibi eğlence merkezi yatırım grafiği hızla yükselmeye devam ediyor. Firmamız da bu doğrultuda bu yıl sonuna kadar 1 veya 2 yatırımla yolumuza devam etmeyi planlıyor diyebiliriz.

Lokasyon yatırımlarda ne kadar etkili oluyor? Size göre doğru lokasyon nedir? Ayrıca yatırım gerçekleştirilirken sosyo-kültürel faktörler dikkate alınıyor mu? 
Yatırımlardaki en önemli kriterlerden biri lokasyondur. Mağazalar için yer seçiminde; metrekare, kira değeri, cephe büyüklüğü, görünüş gibi iç dinamikler önemli kriterler olsa da bu dinamikler doğru bir konumlandırma ile birleşmediği takdirde başarısız bir girişim ortaya çıkabiliyor. Bölgedeki nüfus büyüklüğü ve yoğunluğu, yeni bir mağaza için en önemli ölçüt olsa da sunulan hizmet ve ürün çeşidine göre hedef kitlenin de en doğru şekilde belirlenmesi gerekiyor, tabii bununla birlikte sosyo-kültürel faktörlerde önemli bir kriter olarak göze çarpıyor.

Yeni yapılan eğlence merkezlerinde öne çıkan özellikler neler? Sizce yeni yatırımlarla birlikte eğlence merkezlerinde metrekareler büyüyor mu? 
Yeni yapılan eğlence merkezlerindeki en büyük özellik tüm yaştaki aile fertlerine hitap etmesi. Bunun sonucunda da metrekarelerde büyüme kaçınılmaz oluyor.

Metrekarelerin büyümesiyle birlikte ürün çeşitliliği noktasında da çeşitlilik yaşandığı görülüyor. Peki, bu ürün çeşitliliğini alanlarınızda bizzat kendiniz mi sağlıyorsunuz yoksa tedarik noktasında herhangi bir destek alıyor musunuz?
Firmamızın tüm tedarikleri kendi bünyemizdeki Meridyen Games tarafından karşılamakta olup dışarıdan herhangi bir destek almıyoruz. 

,

Yukarı