Ana içeriğe atla

ggh

FEC Kültürü konsept planlamalarını doğrudan etkiliyor

15.02.2018 - 11:49

FEC KÜLTÜRÜ’NÜN HER YAŞ GRUBU İÇİN FARKLI AKTİVİTELER SUNDUĞUNU BELİRTEN İBRAHİM KİRAZOĞLU İTHALAT-İHRACAT MÜDÜRÜ VE PROJE GELİŞTİRME YÖNETİCİSİ HALİL ULUĞNUYAN, FEC KÜLTÜRÜ’NDE HAYAL ETMENİN SINIRI OLMADIĞINI DİLE GETİREREK, GELECEK DÖNEMLERDE FEC ALANLARINA İLGİNİN ARTARAK DEVAM EDECEĞİNİ SÖYLEDİ.

FEC Kültürü yani Family Entertaintment Center Kültürü’nü bizlere kısaca anlatır mısınız? Ne demek FEC Kültürü?
FEC Kültürü, ailenin tüm üyelerinin ortak bir eğlence alanında kendileri için eğlenebilecekleri bir ortam bulabilmelerini sağlayan bir kültürdür. Bu kültür sayesinde hem ebeveynler hem de çocukları keyifli bir ortamda hoşça vakit geçirebilme olanağına sahip olmaktadır.

FEC Kültürü’nün eğlence konseptlerine etkisi nedir? Bu kültürle birlikte eğlence sektöründe ne gibi değişimler yaşanıyor?
FEC Kültürü, eğlence konseptlerinin planlamalarını doğrudan etkiliyor. Bu kültür her yaş grubu için farklı aktiviteler sunuyor. Bu yüzden de FEC Kültürü’nde hayal etmekte bir sınır yok, sadece yeterli kapasitede aktivite alanlarına sahip olmak gerekir. Bu kültürle birlikte eğlence sektörü tek düze bir düşünceden sıyrılmakta ve oyun alanları için daha yaratıcı konseptler türetilmektedir.  

Siz bu kültüre bağlı kalarak ne gibi değişim ve dönüşüm çalışmaları yürütüyorsunuz?
Enjoy Park İzmir olarak, hem geçmişten kalan alışkanlıkları devam ettiriyor hem de FEC Kültürü’ne bağlı olarak çeşitli projelerle her yaşa hitap etmeye gayret gösteriyoruz. Jetonlu oyun alanlarının yanında çarpışan araba konsepti, şişme oyun alanları, softplay oyun alanları, trambolinler, bowling ve akülü araba pistleri gibi projeler üzerinde çalışıyoruz.

Peki, bu yeni nesil eğlence alanlarına yönelik ziyaretçilerin tepkileri nasıl?
Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni tasarımlar ve yeni konseptler ortaya çıkmış, FEC alanlar giderek popüler bir hal almaya başlamıştır.  Ayrıca bu kültüre dayalı olarak çalışan oyun alanları olumlu tepkilere bağlı olarak yaygınlaşmış ve ailelerin tercihlerinde daha çok yer almaya başlamıştır. 

Eğlence sektöründeki konsept gidişatına yönelik görüşleriniz neler? Gelecekte sektörde ne gibi değişimler söz konusu olabilir?
Eğlence sektörü günümüzde yaratıcı projeler ve konseptlerle daha farklı bir konuma gelmiştir. Müşteriler de devamlı değişiklik arayışı içindeler.  Bu da eğlence sektöründe hız kesmeyen bir değişime sebep olmaktadır. Gelecekte de sektörde FEC alanlarına ilgi artarak devam edecek gibi gözüküyor. 

nb

Yukarı