Ana içeriğe atla

gf

ESKİ GELENEKLERİ YENİ TEKNOLOJİLERLE BULUŞTURARAK YENİ NESİL ÜRÜNLER ÜRETİYORUZ

09.03.2022 - 17:04

Turizm ve eğlence sektörüne yönelik çalışmalarıyla sektöre farklı bir soluk katan Miniatureart, üretimini gerçekleştirdiği animatronik robotlarla da çocuklar için hem eğitici hem de keyifli zaman geçirmelerini sağlayacak bir konseptle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Firma sahibi Nihat Ökten ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Ökten, değerli okurlarımız için Miniatureart’ı anlattı.
 

Miniatureart ‘ı tanıyabilir miyiz, üretimini yaptığınız ürünlerden bahseder misiniz?

Miniatureart, Avrupa'nın en büyük minyatür, minyatür park ve mimari maket üreticisidir. Firmamız her büyüklükte ve bütçede tema park projelendirmesi, inşası, stabil ve hareketli maketlerin hazırlanması konusunda tek adres olmakla birlikte, turizm ve eğlence sektörüne yönelik animatronik robotlar da üretmeye başlamıştır.

Animatronik robotlar çocukların fazlasıyla ilgi odağı oluyor. Bu ürünlerinizin özellikleri nelerdir?

Çocuklar neden çok seviyorlar? Animatronik robotlarımız çocuklara hem kendi dillerinde hem de farklı dillerde masallar anlatmakta ve tiyatro sunmaktalar. Dilenirse bu robotlar masal anlatımı dışında bilgi verme ve eğlendirme amacıyla da kullanılabilirler. Çocukları eğitip eğlendirirken yatırımcısına da para kazandıran bu ürünlerimiz özellikle 3-6 yaş arası çocukların beğenisini kazanmakta. Ürünler hem açık havada, hem kapalı ortamda kullanılabilmekteler. İnteraktif versiyonları ile birebir çocuklarla etkileşimde bulunabilmekteler. Animatronik Yaşlı Kurbağa ve Arkadaşları adlı ürünümüz özellikle masalları tiyatral bir efekt ile anlattıkları için çocuklar tarafından çok beğenilmektedir. Aynı anda onlarca çocuğa mini tiyatro show sunma avantajına da sahip bu ürünümüz yatırımcılar tarafından da tercih edildiği gibi, çocuklar için de değişik bir atmosfer yaratmakta. Ekran arkasında gördükleri masal aleminin içinde olmak, onlara dokunabilmek, karşılıklı konuşabilmek çocuklara benzersiz bir deneyim yaşatırken, onlar için çok heyecan verici oluyor.

Atrax Fuarı’na katıldığınızı biliyoruz. Fuarın size sağladığı avantajlardan bahseder misiniz?

Farklı ülkelerden sektör çalışanları ve firmaları ile etkileşimde bulunmamızı kolaylaştırıyor. Hem yeni projeler keşfetmemize hem de ürünlerimizi geliştirmemize katkı sağlıyor. Ayrıca yeni iş imkanları sunuyor.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Bizler artık eski kuşak sayılmaktayız. Büyüklerimizden dinlediğimiz masallarla bugünlere geldik. Ancak yeni nesil bizlere göre çok daha üstün bir teknolojinin var olduğu ve şekillendirdiği bir dünyaya gelmekte. Çağı yakalamak ve yeni nesile ulaşmak adına biz de eski geleneklere yeni teknolojiyi uyarlayarak ürünler geliştirmekteyiz. Bu ürünleri kullanacak olan alışveriş merkezleri, oteller, hayvanat bahçeleri, oyuncak müzeleri, anaokulları gibi kurumlarda, geleneksel faaliyetleri, yeni teknolojilerle hedef kitleye aktarmada köprü rolü oynarken kazanç da sağlayabiliyorlar.

jyh

Yukarı