Ana içeriğe atla

nr

En önemli sorun; yüksek kira bedelleri

13.12.2016 - 17:14

Bowling Adası Ortağı Halil Keçebir: “Yaşamış olduğumuz en önemli sorun, gider kalemlerinin en başında gelen dövize bağlı yüksek kira bedellerinde AVM’lerin gerekli iyileştirmeleri yapmamalarıdır” dedi.

Eğlence sektöründeki pek çok firma büyümelerindeki engellerden biri olarak AVM’leri gösteriyor. Peki, neden AVM’ler engel olarak görülüyor? Eğlence firmalarının AVM’lerden beklentileri neler?
Yapılan araştırmalara göre eğlence merkezleri alışveriş merkezleri için ciddi bir çekim gücü haline gelmiş durumda. Özellikle sinema ve eğlence alanlarını tercih edenlerin sayısı sadece alışveriş amaçlı gelen ziyaretçilerin sayısından oldukça fazla… Eğlence merkezi tek başına AVM’leri bir tercih sebebi haline getirmiş durumda, eğlence merkezine gelen ziyaretçiler de küçük de olsa alışveriş yapmadan gitmiyor. Dolayısıyla AVM’ler sahip olduğu eğlence merkezi ile hatırı sayılır bir ziyaretçi sayısına sahip oluyor.
Ancak AVM’ler son dönemlerde eğlence merkezlerine gerekli önemi göstermemekte… Yaşamış olduğumuz en önemli sorun, dönemsel olarak ülke ekonomisinde oluşan ekonomik daralmalarda, piyasa koşulları nedeniyle sıkıntıya düştüğümüz gider kalemlerinin en başında gelen dövize bağlı yüksek kira bedellerinde AVM’lerin gerekli iyileştirmeleri yapmamalarıdır.

Eğlence sektöründeki firmalar kendini geliştirmek ve diğer firmalarından ayrışmak adına neler yapmalıdır? Sizin buna yönelik çalışmalarınız neler?
Son yıllarda, eğlence merkezleri hizmet çeşitliliğini artırıyor. Tabi bu artışta teknolojinin gelişimi önemli bir rol oynuyor. Sunulan hizmetlerde sadece çocuklar değil, gençler de hedeflendiğinden, son yapılan eğlence merkezlerinde daha önce görülmemiş çeşitlilik ve yaratıcılıkta eğlence üniteleriyle karşılaşmak mümkün. Bizde Bowling Adası olarak bu yönde çalışmalarımızı yönlendiriyoruz.

2017 yılına yönelik çalışmalarınız neler olacak?  Büyüme planlarınızdan ve etkinlik takviminizden bahseder misiniz?
Eğlence sektörü alışveriş merkezlerinin çoğalmasıyla aynı oranda büyüyor. Günümüzde insanların en önemli yaşam alanlarını alışveriş merkezleri oluşturuyor ve sektör çok hızlı büyüyor. Bu koşullarda biz de hizmet kalitemizde çıtayı yükselterek sektördeki varlığımızı devam ettireceğiz. AVM’lerde uygun alan ve kira koşullarının oluşması halinde şube sayımızı artırmayı planlıyoruz. 
 

nr

Yukarı