Ana içeriğe atla

nr

Eğlence ikiye katlanacak

16.11.2017 - 14:29

EVENT PRO ile ATRAX Fuarı’nı eş zamanlı düzenleyerek tek çatı altında buluşturmayı planladıklarını söyleyen Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Aslan, “Yeni fikir ve endüstrilerin tek bir çatı altında toplanarak geniş kitlelere ulaşabilmesi ile yeni iş fırsatlarının da kapıları açılacak” dedi.

Bildiğimiz kadarıyla bu yıl EVENT PRO’18 ATRAX Fuarı ile birlikte eş zamanlı düzenlenecek. Peki, neden böyle bir karar alındı? Bu birleşmeyle ne amaçlanıyor?
Tureks Uluslararası Fuarcılık olarak bu yıl EVENT PRO-Etkinlik Hizmet ve Teknolojileri Fuarı’nı ilk kez organize ediyoruz. Amacımız A’dan Z’ye etkinlik sürecinde yer alan organizatörleri, tedarikçileri, mekanları ve ajansları bir araya getirerek etkinlik sektörünü bütünleştirmek. Festival, sanatsal-sportif-kültürel etkinlikler, parti, şov, konser, düğün ve diğer tüm etkinlikleri düşündüğümüzde ortak noktalarının eğlence olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla EVENT PRO’yu ATRAX-Eğlence, Park, Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ile eş zamanlı düzenleyerek daha büyük bir çatı altında buluşturmayı böylece yeni fikirlere, yeni iş birliklerine fırsat yaratmayı planlıyoruz. 

Fuarda bu yıl katılımcı ve ziyaretçileri neler bekliyor?
Her yıl ATRAX, başarılı iş anlaşmalarıyla sonuçlanmasının yanı sıra eğlenceli aktiviteleri ile de fark yaratıyor. 2018’de EVENT PRO’nun da ATRAX ile eş zamanlı düzenlenmesinin eğlenceyi ikiye katlayacağına inanıyoruz. Yeni fikir ve endüstrilerin tek bir çatı altında toplanarak geniş kitlelere ulaşabilmesi ile yeni iş fırsatlarının da kapıları açılacak.  Her köşesinde dinmeyen eğlenceli faaliyetlerin sunulacağı fuarlar kapsamında düzenlenecek konferanslar da ziyaretçilerin ilgisini çekecek nitelikte. En dikkat çekici yaratıcı etkinliklerin anlatılacağı, sektör trend, teknoloji ve yaklaşımlarının değerlendirileceği konferanslarda eğlencenin dünü bugünü ve geleceği de uzmanlar tarafından aktarılacak. 

Ödül töreni için ne gibi hazırlıklar yapıldı? Ödüllere yeni kategoriler eklendi mi?
Türkiye eğlence ve rekreasyon sektörünün ilk ve tek yarışması olan “Shining Star Awards 2018-Eğlence, Etkinlik ve Rekreasyon Ödülleri”ni, bu yıl 5. kez organize edeceğiz. Her yıl daha fazla kitleye ulaşarak düzenlediğimiz yarışmamızda bu yıl çok daha farklı ve gösterişli bir gala gecesi ile sektör profesyonellerini bir araya getireceğiz. 
ATRAX Fuarı ile birlikte düzenlemeye başladığımız EVENT PRO ile de yarışma ve ödül kategorilerimizde bazı değişiklikler söz konusu. Yarışmamız “Eğlencenin Yıldızları” ve “Etkinliğin Yıldızları” olmak üzere iki ana başlık altında toplanıyor. 

Türkiye eğlence sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Sektörün daha da canlanması için neler yapılabilir?
Türkiye’de pazarın hareketlenmesiyle birlikte eğlence ve rekreasyon alanlarına yönelik projeler de hız kazanmaya başladı. Piyasalardaki bu düzelme yurt dışı firmalarının da ilgisini Türkiye’ye çekiyor. Kültürel- sportif-sanatsal etkinlikler, festival, fuar, sergi, toplantı, konser, gösteri, şov, parti, lansman, kutlama, açılış, kurumsal etkinlikler, motivasyon etkinlikleri ve eğlence organizasyonları gibi projeler etkinlik sektörünün büyümesi konusunda itici güç oluştururken sürekli ilerleme gösteren teknoloji ise sektörün gelişimine önemli bir katkı sağlıyor. Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz EVENT PRO’nun çıkış noktası da eğlence sektörünün daha da canlanması ve bütün olarak değerlendirilmesi amacıyla yapılıyor. İnanıyoruz ki 2018 yılının yepyeni enerjisiyle düzenleyeceğimiz fuarımızda yakalayacağımız enerji, tüm yıl düzenlenecek etkinliklere ışık tutacak.

nr

Yukarı