Ana içeriğe atla

ggh

DÜNYADAKİ YENİ GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ

18.01.2019 - 14:49

KENDİNİ TEKRAR ETMEDEN VE SIKICI BİR HALE GELMEDEN İLERLEYEREK YENİ PROJELER ÜRETMENİN ÖNEMİNDEN BAHSEDEN KRANK EVENT PROJE YÖNETİCİSİ OKAN KUZER, “SÜREKLİ OLARAK YURT DIŞINDA YER ALAN FESTİVALLERİ TAKİP EDİP, ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR ÇOK KATILIM SAĞLIYORUZ. BU ETKİNLİKLER İLE BİRLİKTE TÜM DÜNYADA OLAN YENİ GELİŞMELERİ, STİLLERİ, SUNUM TEKNİKLERİNİ TAKİP EDEBİLİYORUZ.” DEDİ.

2019 yılından sektör adına beklentileriniz nelerdir? Yeni yılda nasıl bir yol izleyeceksiniz?
Eğlence sektöründe, diğer sektörlere göre çok daha görünür şekilde kemer sıkma, küçülme ve hareketsizlik hali var. Üretimin bu kadar var olabildiği kendi alanımızda, krizi bahane edip, durmak veya akışı durdurmak yerine daha çok üretmeyi planlıyoruz. 
2018’de artan yurt dışı tekliflerini daha da artırmak (özellikle farklı kültürler ile çalışmak, farklı kişileri tanımak, yaratıcılığı ciddi anlamda yükseltiyor), ekibi büyütmek ve yolumuza devam etmek hedeflerimiz arasında. 

Yeni yılda yeni trendler neler olacak? Planda yeni projeler var mı?  
Kendi alanımızda trendi yaratan ve müşterileri yönlendiren kısmen bizleriz ve fikirler evrilmeye devam ediyor. O yüzden bunu konuşmak için daha erken. Plan ve projeler bir kütüphane gibi, çok fazla fikir var ama birden fazla projeye başlayıp içlerinde kaybolmaktansa daha yavaş ilerlemeyi seçiyoruz. Kendini tekrar etmeden ve sıkıcı bir hale gelmeden ilerlemek adına, başlanan planlar ve üretilen fikirler yavaş, ayağı yere basan, altı doldurulabilen olmalıdır. Uzun zamandır planladığımız yeni bir gösteri üzerinde çalışmaya başladık. Umarız 2019 yılının 2. çeyreğinde yavaş yavaş görünür hale gelecek.  

En fazla ilgi gören organizasyonlar hangileri oluyor? Bu ilgi ve talebin sebebi nedir?
Alan uygunluğuna ve isteğe bağlı olarak en çok istenen 2 performans tipi: Kortejler ve kabareler. Kortejler süre ve süreye oran ile doğru orantılı olarak izleyici sayısı açısından daha verimli olsa da,  kabare patlama enerjisi yüksek kısa gösterilerden oluştuğu için sürekli ilgiyi üstünde tutmaktadır. 

Kendinizi geliştirmek adına neler yapıyorsunuz? 
Sürekli olarak yurt dışında yer alan sokak ve performans festivallerini takip edip, elimizden geldiği kadar çok katılım sağlıyoruz. Bu etkinlikler ile birlikte tüm dünyada olan yeni gelişmeleri, stilleri, sunum tekniklerini takip edebiliyoruz. Yılın ortalama yüzde 25’ini kapsasa dahi maddi ve manevi geri dönüşü çok daha verimli oluyor.

nb

Yukarı