Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

DOĞRU YÖNTEM İLE HER LOKASYON KÂRLI

06.01.2022 - 17:07

 Meridyen Games Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Elvis Elif Akay “Oyun alanlarını sektördeki gelişmelere bağlı olarak ne kadar güncel tutarsanız, o kadar tercih edilirsiniz. Sektör, hitap ettiği kesim gibi sürekli büyümekte ve gelişmektedir. Ayak uydurabilenler ayakta kalabilir.” diyerek sektörün her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini belirtti.

Lokasyonun Meridyen Games için önemi nedir?

 Elbette ki şehrin yoğun nüfuslu olan bölgeleri her zaman tercih sebebidir. Aile Eğlence Merkezi kuruyorsak; çocuklu ailelerin çoğunlukta olduğu semtler, Genç Eğlence Merkezi kuruyorsak da üniversitelerin, liselerin fazlaca olduğu bölgeler önemlidir. Fakat doğru paket içeriği ve pazarlama yöntemleri ile her lokasyonu kârlı hale getirilebilir.

Oyun alanlarını daha tercih edilebilir hale getirmek için neler yapılmalı?

Eğlence sektörü 2020 yılında biraz gerilemiş olsa da, 2021 yılında ibre tekrardan yukarıya dönmeye ve eski dinamik yapısına kavuşmaya başlamıştır. Oyun alanlarını sektördeki gelişmelere bağlı olarak ne kadar güncel tutarsanız o kadar tercih edilirsiniz. Sektör, hitap ettiği kesim gibi sürekli büyümekte ve gelişmektedir. Ayak uydurabilenler ayakta kalabilir.

Meridyen Games 2021 yılını nasıl geçirdi, 2022 yılı için hedef ve projelerinizden söz edebilir misiniz?

2021 yılı her zorluğa rağmen verimli bir yıldı bizim için. Güzel projeler gerçekleştirmemizin yanı sıra Türkiye’deki eğlence sektörünü daha da ileriye götürecek, geleceğe yönelik detaylı bir çalışma planı hazırlayıp adım adım hayalimize yaklaşıyoruz. Çok yakında kendi imalatlarımızla Türkiye ve dünyadaki eğlence sektörüne katkıda bulunmaya hedefliyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir? 

 Zor günlerden geçtik ve geçmeye de devam ediyoruz. Önemli olan motivasyonu kaybetmeden geleceğe gülümseyerek bakabilmektir. Biz de, enerjik bir biçimde sürekli değişen piyasa koşullarına uyum sağlayarak durmadan gelişmeye ve alanımızdaki lider firma pozisyonumuzu korumaya devam edeceğiz. 

TAVADA TAVUK

Yukarı