Ana içeriğe atla

nr

Dal Tema Park’a 2 farklı dalda ödül

16.01.2017 - 13:50

Dal Tema Park Atrax Ödül Gecesi’nde “En Başarılı Lunapark Eğlence Alanı” ve “En Başarılı Yeni Ürün” adı altında 2 tane ödülün sahibi oldu. Konuyla ilgili Dal Tema Park Genel Müdürü Mustafa Dal, “Ödülü alır almaz 2 belediyeden  de geri dönüş aldık. Daha başarılı işler çıkarma noktasında ödülün bize çok fazla katkısı olacağını düşünüyorum” dedi. 

Atrax Ödül Gecesi’nde “En Başarılı Lunapark Eğlence Alanı” ve “En Başarılı Yeni Ürün” adı altında 2 ödül aldınız. Peki, alınan bu ödüllerin size neler katacağına inanıyorsunuz? Ayrıca yeni ürünüz “Dağ Kızağı” hakkında bilgi alabilir miyiz?
Dağ Kızağı’nın ilk üretimi Almanya’da gerçekleşti. Bununla beraber Polanya’da da üretim çalışmaları devam ediyor. Ancak şu an dünyadaki en başarılı olanı hangisi diye sorarsanız, Alman menşeili olanı derim. Dal Tema Park olarak, Türkiye’de bu ürünün eksikliğini hissedince, Almanlarla ortak bir çalışma yapıp,  bu ürünün üretimine başlama fikrine vardık ve çalışmalara başladık. Öncelikle Almanlar fabrikamızı ziyaret etti ve çalışmalarımızı incelediler, ardından üretim için gerekli onayı verdiler. İlk Dağ Kızağı projesini Gebze Belediyesi’yle birlikte faaliyete geçirdik. Toplamda 530 metre ray uzunluğuna sahip kızağın yaklaşık 410 metresini tamamlamış durumdayız. Tabii ki ürünü birebir uygulamadık, Almanların eksikliklerini görüp, yeni bir tasarım oluşturduk. Mesela Almanların üretmiş olduğu Dağ Kızağı modelinin sensör özelliği yoktu. Bu nedenle araçlar istasyona yaklaştığı zaman birbirine çarpıyordu ve hassas zedelenmeler yaşanabiliyordu. Biz, yeni oluşturduğumuz ürün tasarımında bunun önüne geçmeye çalıştık.  
Ödüle gelince, ödülü alır almaz 2 belediyeden de geri dönüş aldık. Daha başarılı işler çıkarma noktasında ödülün bize çok fazla katkısı olacağını düşünüyorum. 

Üretimlerinizin büyük bir kısmını ihraç ediyorsunuz? Peki, ihracat noktasında hedeflenen ülkeler var mı?
Özellikle Dal Tema Park damgası ile Amerika’ya ürün vermeyi çok istiyoruz. Şu anda Almanya’daki bir firma üzerinden bunu gerçekleştiriyoruz ancak biz ona satış yaptığımız için firmanın damgası ile Amerika’ya ulaşıyor. Gelecek dönemlerde bu isteğimizi mutlaka yerine getireceğimize inanıyorum.

Bununla ilgili herhangi bir çalışma var mı?
Evet, buna yönelik çalışmalara henüz bu sene, fuar katılımıyla başladık. Ayrıca Amerika’nın istediği bazı belgeler mevcut, onunla ilgili de çalışmalarımızı yürütüyoruz. Dileğimiz 2 sene içerisinde Dal Tema Park adı altında Amerika’da oyuncak çalıştırmak…

2017’de neler yapmayı planlıyorsunuz, ne gibi hedefleriniz var?
Ülkemizin şu anda bulunduğu durum gayet açık ve net ortada... Ancak bu bizi korkutmamalı… Ülkemizde yatırımlarımıza devam etmeliyiz. Biz, Türk ekonomisinin güçlü olduğuna ve tüm bu yaşanmış problemleri atlatacağına inanıyoruz. 
2017 içerisinde öncellikle Viaport’ta çeşitli yatırımlarımızın olacağını söyleyebilirim. Viaport’a yaklaşık 50 metre boyutunda bir dönmedolap getireceğiz. Ayrıca mini rollercosterımız da olacak. Sadece bunların ikisinin yatırımı 4 milyon euro civarı… Fabrika bazında konuşursak eğer,  şu anda sırada, bekleyen siparişi alınmış bir adet daha Dağ Kızağı modelimiz var, onun çalışmalarını devam ettireceğiz. 

Son olarak eklemek istedikleriniz varsa onları alalım…
Dal Tema Park olarak 2017’de sanayimizin daha iyi olmasını ümit ediyoruz. Çünkü bir ülkeyi kalkındıran sanayi ve imalattır. Bu bağlamda devletimizin imalat yapan firmalara daha fazla destek sağlamasını temenni ediyoruz. 
 

nr

Yukarı