Ana içeriğe atla

nr

Cino Skatepark başarısını ödülle taçlandırdı

16.01.2017 - 12:27

Cino Skatepark Genel Müdürü Güney Cino: “Bu ödül, diğer çalışmalarımız için bize daha fazla ilham ve azim kazandıracak. Bundan sonraki süreçte daha iyisini yapmak için uğraşacağız ve başarımızı daim kılacağız” dedi. 

1990 yılında kurulan ve kuruluşundan bu yana profesyonel olarak kaykay, paten ve bisiklet sporları ile ilgilenen Cino Skatepark, aynı zamanda bu alanlara yönelik gerçekleştirilen Türkiye şampiyonaları ve yarışmalarını da üstleniyor. Firmanın kuruluş amacının adrenalin sporlarını geliştirmek olduğunu belirten Cino Skatepark Genel Müdürü Güney Cino, amaçlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini ve bu başarıyı ödülle taçlandırdıklarını belirtti. 
Türkiye’nin birçok il ve ilçesine bu sporlara yönelik parklar yaptıklarını da aktaran Cino, “Şu an 60 yere, birbirinden farklı parklar yaptık. Hatta bunun içerisinde Hakkari Şemdinli bile yer alıyor” dedi ve sözlerine ekledi: “Bu sporun gelişmesi için belediyelerin bizlere öncü olmaları şart. Çünkü bizim park yapabilmemiz, onların bizlere belirli alanlar tahsil etmesiyle gerçekleşiyor. Bu konuda Avrupa’da rakibimiz yok diyebilirim. Sadece Amerika’daki 2 firma bizimle eşdeğer kalite bu işi yürütüyor.”

PLANLARDA YENİ PARKLAR VAR    
2017 yılı için yeni park çalışmalarının olacağını belirten Cino, “Park anlamında birçok belediye ile anlaşmalarımız söz konusu fakat şu an bekleme aşamasındayız. Bilirsiniz ki ihale süreçleri minimum 5 ya da 6 aya kadar uzayabiliyor. Bu süreçler biter bitmez hemen çalışmalara başlayacağız” dedi. 

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANDI
2017 için öncelikle Türkiye Şampiyonası’nın hazırlıklarına başladıklarını dile getiren Cino, bu şampiyona için dünya şampiyonlarını da jüri olarak getirdiklerini, ayrıca kendisinin de jüride yer alacağını belirtti. Cino sözlerine, “2017’ye güzel bir yarışma ile başlayacağız. Yarışma için Türkiye’nin birçok ilinde elemeler yapılacak. Tüm elemeler sonrasında gerçekleştirilecek final için ise Antalya’yı düşünüyoruz” diyerek devam etti.

ÖDÜLLE TAÇLANDIRILAN BAŞARI
Son olarak Atrax’ta almış oldukları ödülle ilgili konuşan Cino, “Verilen ödül ile emeğimizin karşılığını almış olduk. Bu ödül, diğer çalışmalarımız için bize daha fazla ilham ve azim kazandıracak. Bundan sonraki süreçte daha iyisini yapmak için uğraşacağız ve başarımızı daim kılacağız” dedi. 

nr

Yukarı