Ana içeriğe atla

gf

BİO BALL UYGULAMAMIZ İLE SUDAKİ ZARARLI ORGANİK MADDELERİ YOK EDİYORUZ

09.03.2022 - 18:12

Tekno Havuz Kurucu Ortağı Aykut Şamlıoğlu ile Mart sayımız için gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde havuzların filtrasyon ve dezenfeksiyon işlemlerinin önemini konuştuk.

Yüzme havuzlarında filtrasyon ve dezenfeksiyon, bir havuz için en temel öğelerdir. Bu 2 sistem garanti altına alınmadan yüzme havuzunun kullanılması sağlık açısından uygun olmayacaktır. Geleneksel şekilde imal edilmiş klasik yüzme havuzlarında filtrasyon, fi ltre tanklarındaki kum ile hızlandırılmış ve endüstriye edilmiş şekilde Tekno Havuz Kurucu Ortağı Aykut Şamlıoğlu ile Mart sayımız için gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde havuzların filtrasyon ve dezenfeksiyon işlemlerinin önemini konuştuk. Aykut Şamlıoğlu ADVERTORİAL www.teknohavuz.com yapılır, ardından suya klor vb. endüstriyel kimyasallar atılarak, suyun dezenfeksiyonu sağlanır. Yani hızlandırılmış filtre kaba/ince tortu filtrasyonunu yapar, kimyasallar ise mikroorganizmaları öldürerek bir anlamda mikroskobik filtrasyonu sağlar.

Biyolojik yüzme havuzlarında ise, hem hızlandırılmış fi ltre tankları hem de klor ilavesi bulunmaz. Biyolojik yüzme havuzlarında, biyolojik fi ltrasyon ve dezenfeksiyon uygulanır. Tekno Biyolojik havuz alt yapısı, diğer havuz sistemlerinden farklı çalışma yöntemlerine dayanan özel bir tekniktir. Bizim sistemimizde, doğal gölet ve nehirlerde doğal olarak gerçekleşen fi ltrasyon ve dezenfeksiyon bir anlamda taklit (simüle) edilir. “Bio Ball” uygulaması ile doğal kil ve bu kil içerisine ekilen su bitkilerinin doğal fi ltreleme özelliklerinden faydalanan bu havuzlar, suya ilave edilen doğal faydalı bakteriler, su bitkileri ve özel bio katmanlar ile sudaki zararlı organik maddeleri ve mikropları yok eder. Bu nedenle biyolojik yüzme havuzlarında klor kullanımına gerek yoktur. Biyolojik dezenfeksiyon gerek görülürse, kimyasal olmayan ışın ve ozon sistemleri ile desteklenebilir. Böylece klor kokusu ve tadı almadan, berrak ve temiz bir suda yüzebilirsiniz. Tekno Havuz tarafından uygulanan özel Bio havuz altyapısı sayesinde, insan sağlığını tehdit eden ve yüksek bakım masrafı gerektiren klasik havuzlar yerini biyolojik havuzlara bırakmaktadır. Biyolojik havuzlar sahip oldukları ekosistem sayesinde, 4 mevsim kullanılabilir. 

Yılların tecrübesiyle birlikte Tekno Havuz, sizi profesyonel ekibiyle ve kusursuz iş anlayışıyla birlikte biyolojik yüzme havuzları ile buluşturmaya hazır. Tekno Tasarım ve Yapı Teknik A.Ş., 20 yılı aşkın bir tecrübe ile 10 farklı ülkede ve Türkiye’de 50’den fazla ilde projeler gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda Aquacity Malatya’nın sahibi ve işleticisidir. Dolayısı ile sektöründe müşterilerine en doğru çözümleri sunma, en sorunsuz imalatları yapma yönünde lider fi rmadır. Gerek referansları, gerekse kardeş şirketi ile aynı zamanda sektörde müşteri tarafında da yer alması, bu kabiliyetinin göstergesidir. Siz değerli müşterilerimiz internet sitemiz üzerinden iletişim formunu doldurarak, bize mail atarak ya da bölge ofi slerimizi arayarak bize ulaşabilirsiniz. Tekno Havuz’la çalışın, başınız ağrımasın.

 

 

jyh

Yukarı