Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

AVRUPA'NIN EN PRESTİJLİ KAPALI SU PARKINDA POLIN İMZASI

07.03.2019 - 12:14

POLIN WATERPARKS, ALMANYA'DA BULUNAN VE DÜNYANIN EN BÜYÜK KAPALI SU PARKLARINDAN BİRİ OLAN TROPİCAL ISLANDS İÇİN ÖZEL TASARLADIĞI İNTERAKTİF SU OYUN GRUBUNUN KURULUMUNU TAMAMLADI.

Almanya'nın Berlin'e 60 kilometre uzaklıkta bulunan Krausnick bölgesinde Tanjong Public Limited Company (Malezya) tarafından kurulan Tropical Islands, 19 Aralık 2004'te kapılarını ziyaretçilerine açtı. Geçmiş yıllarda bir zeplin hangarı olarak kullanılan tesis, 360 metre uzunluk, 210 metre genişlik ve 107 metre yüksekliği ile 66 bin metrekarelik bir alana yayılmış, dünyanın en büyük kendinden destekli yapılarından biri olarak mimari önem taşıyor.

Bugün Avrupa'nın en büyük tropikal tatil köyü olmasının yanında, Avrupa'nın ve dünyanın en büyük ve en prestijli kapalı su parklarından biri olarak eğlence sektöründe en çok ilgi gören tesislerin başında geliyor. Tropical Islands, içinde bulunan 600 farklı çeşidine ait toplam 50 bin civarı bitki ile süslenmiş açık ve kapalı su parkları, eğlence parkları, sauna, spa, fitness club, golf kulübü, restoranlar, barlar, alışveriş merkezleri içeren, loca, oda ya da kamp alanında bulunan çadırlarda konaklama imkanı sunan tüm imkanlara sahip bir tatil köyü. Tüm yıl 7/24 açık olan tesis, aynı anda 6 bin kişiye ev sahipliği yapabiliyor. Yıllık ziyaretçi sayısı ise 3 milyona ulaşıyor. 

EĞLENCE SEKTÖRÜNDE DÜNYANIN EN ÖNEMLİ TESİSLERİNDEN BİRİ
Eğlence sektöründe dünyanın en önemli tesislerinden biri olan Tropical Islands, su parkları ve atraksiyonlarının tasarım, mühendislik, üretim ve montajında global pazar lideri olan Polin Waterparks ile birlikte kapalı alanda bulunan su parkı için tesisin atmosferini zenginleştirecek bir oyun grubu kurulumuna imza attı. Tesisin eşsiz temasına uygun olarak Polin Waterparks tarafından Tropical Islands için özel tasarlanan ve park tarafından Jungle Splash olarak adlandırılan su oyun grubu, 650 metrekarelik genişliği ve 15 metre yüksekliği ile dünyanın ve Almanya'nın en büyük interaktif su oyun gruplarından biri olma özelliğine sahip. Jungle Splash, çocuklar ve yetişkinler için kullanıma uygun toplam uzunluğu 300 metre olan 8 su kaydırağı ve çeşitli atraksiyonlarla özelleştirilerek park ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu.

Polin Waterparks tarafından tasarlanan interaktif su oyun grupları, kaydıraklar, fıskiyeler, kovalar, su tabancaları, şelaleler, spray toylar ve daha birçok elementin ya da bunların birkaçının bir araya gelmesinden oluşur ve bir havuzda konumlanır. Tesislerin mevcut temasına uygun olacak şekilde özelleştirmeye elverişli olan ve tesisle bütünleşen oyun grupları, çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgi odağı olmaktadır. Ziyaretçiler tarafından vanaların açılıp kapatılması, su tabancalarıyla yapılan su savaşları, fıskiyelerin kontrol edilmesiyle interaktif bir deneyim sunan oyun gruplarının parka göre çeşitli boyutlarda ve özelliklerde olması mümkün.

TAVADA TAVUK

Yukarı