Ana içeriğe atla

nr

AVM’ler için farklı, renkli ve eğlenceli etkinlik

02.08.2017 - 10:01

İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı ve İstanbul Uçurtma Müzesi kurucusu Mehmet Naci Aköz’e göre AVM’lere müşteri akışını sağlamanın olmazsa olmazlarından biri de AVM’lerdeki eğlence sektörünün hareketliliği… Bu hareketliliği sağlayacak etkinliklerden biri de AVM’lerde gerçekleştirilen uçurtma atölyeleri ve uçurtma müzesi sergisi… Kişilerin kendi uçurtmalarını yapabildiği etkinliğe dair tüm detayları haberimizden okuyabilirsiniz. 

Özellikle büyük şehirlerdeki nüfus yoğunluğuyla direkt alakalı olarak gün geçtikçe artan AVM yatırımları ile birlikte eğlence merkezi yatırım grafiğinin de yukarıya doğru bir hareket kazandığı görülüyor. Kalıcı eğlence yatırımları yanında günü-birlik veya kısa süreli projelerde kendini gösteriyor. Bunlardan biri olan ve AVM eğlence sektörüne yeni bir soluk getiren uçurtma etkinlikleridir.
Bugüne kadar çok sayıda AVM’de uçurtma atölyeleri ve uçurtma müzesi sergisi gerçekleştiren İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı ve İstanbul Uçurtma Müzesi kurucusu Mehmet Naci Aköz tarafından yürütülen uçurtma projelerine göz atmakta yarar var.

UÇURTMA ATÖLYELERİ
Günlük veya haftalık uygulanabilen bu projelerde tüm uçurtma malzemeleri ve eğitmenlerin Uçurtma Dünyası tarafından AVM’ye getirilmesi ve gün boyu yapılan eğlenceli atölye çalışması ile tüm ziyaretçiler kendi uçurtmalarını yapabilmekte ve etkinliği bitirenlere takdir belgeleri ile birlikte uçurtmaları da verilmektedir.
Uçurtma uçuracak alanı olan AVM’lerde ayrıca uçurtmaların uçurulmasına da destek verilmektedir.

UÇURTMA MÜZESİ GEZİCİ SERGİSİ
Ülkemizin ilk ve tek, dünyanın ise 18 uçurtma müzesinden biri olan İstanbul Uçurtma Müzesi koleksiyonundan seçilerek AVM’ye getirilen uçurtmalar ve uçurtma ile ilgili çeşitli farklı obje 1 veya 2 haftalık süreçlerde sergilenme imkanı buluyor.
Uçurtma Müzesi koleksiyonunun yer aldığı pek çok AVM’de uçurtma atölyeleri ile aynı anda etkinlikler yapılmaktadır.
 

nr

Yukarı