Ana içeriğe atla

yu7676

AMEGA’dan yine bir ilk!

13.12.2016 - 17:18

Türkiye’de bir ilk! Fırtına gibi esen yarış simülatörlerine “VR Teknolojisi” geldi!

Eğlence endüstrisi başta olmak üzere pek çok sektör için hareket teknolojileri ve simülasyon alanında üst düzey projelendirme, üretim ve mühendislik çözümleri sunan AMEGA, kendi ürettiği heyecan dolu ürünlerine son dönemde tüm dünyayı kasıp kavuran VR (sanal gerçeklik) teknolojisini ekleyerek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Playmotion F1 Replicar Full Body Mono Stage VR Helmet ilk kez sahne aldığı ATRAX 2016’da tüm dikkatleri üzerine çekti.
Yeni nesil eğlence anlayışını esas alan özel konsept ve çözümleriyle, sektöre yönelik uluslararası standartlarda ürünler ortaya koyan AMEGA, uzmanlığını 6 kıtada sergilemeye devam ederken, Türkiye’de yine bir ilki hayata geçirdi.  
Türkiye’de hareket teknolojileri denince akla gelen ilk firmalardan olan AMEGA, eğlence sektörü için geliştirdiği birbirinden ilgi çekici yarış simülatörlerine yeni nesil teknolojinin son ürünü olan VR (sanal gerçeklik) teknolojisini ekledi. Üstelik dünyada bile eşine az rastlanan kask entegreli VR Helmet modeliyle…
Dış pazarda büyük rağbet gören Playmotion F1 Replicar Full Body’nin yeni bir versiyonu olarak tasarlanan Playmotion F1 Replicar Full Body “Mono Stage” “VR Helmet” ilk kez sahne aldığı ATRAX 2016’da tüm dikkatleri üzerine çekti. Özel bir podyum üzerine konumlandırılan ve çığır açan VR teknolojisiyle Türkiye’de bir ilk olan bu yeni ürünün hem iç hem de global pazarda büyük ilgi görmesi bekleniyor. 
Yine ilk defa ATRAX 2016’da, AMEGA standında görücüye çıkan bir başka heyecan verici özel tasarım ürün Cinecoaster 360 VR ise roller-coaster deneyimine farklı bir boyut kazandırarak fuarın bir diğer ilgi odağı oldu.
 

,

Yukarı