Ana içeriğe atla

gf

ADRE OYUN MAKİNALARI OLARAK MÜŞTERİLERİMİZİN İLK TERCİHİ OLMAYI İLKE EDİNDİK

09.03.2022 - 17:56

Eğlence sektöründeki keyifli yolculuğuna 1992 yılında başlayan Adre Oyun Makinaları, sektöre kazandırdığı ürünlerle Türkiye’de ve dünyada adından söz ettiriyor. Firma Sahibi Burak Taş ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Taş, Adre Oyun Makinaları’nın kuruluş hikayesini ve şimdilerde 6 kıtada 56 ülkeye ihracat yaptıklarını anlattı.
 

Adre Oyun Makinaları olarak okuyucularımıza firmanızdan söz eder misiniz?

Adre Oyun Makinaları, 1992 yılında eğlence sektöründeki eğlenceli yolculuğuna sakız ve top makinaları kiralamakla başladı. Akabinde bu türdeki makinaların alım-satış işleri, 2000’lere kadar kiralama ve satış işleri yapmıştır. 2000’lerden sonra kendi makinalarını üretmeye başladı. Üretim yaptığı makinaları, sadece kendi kiralama yerlerine kiralayacak bir sisteme geçtikten sonra piyasada makinaların duyulması üzerine dış satışlara başlayarak şirket hızla büyümeye başladı. 2005 yılına kadar bu şekilde gelen Adre Oyun Makinaları, satışlarını yurt içinde gerçekleştirirken; 2010’dan sonra Avrupa satışlarına başladı. Yurt dışı satışlarının başlaması üzerine şirket ciddi bir ivme alarak 2016’dan sonra %80 ihracat yapmaya başladı. 2020’den sonra ise bu oran %90 ihracat olarak devam etti. Bugün, çocukların eğlenirken motor becerilerini geliştirebileceği bununla beraber takım dayanışması ve rekabet etme yetilerini kazandırabilecek oyun tasarımları ve makine tasarımları her yönden büyük bir incelikle ele alınarak üretilmektedir. Bu sayede, 2021 yılında 56 ülke 6 kıta ve takribi 300 şehre ihracat yapmış bulunuyor. Adre Oyun Makinaları, günümüzde ise giderek yaygınlaşarak yurt dışı satışlarını katlayarak devam ettiriyor. 

Oyun makinalarınızı üretirken dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir?

Çocukların güvenliği için aldığınız önlemlerden bahseder misiniz? Adre Oyun Makinaları; tasarımlarından imalatına kadar uzun, detaylı AR-GE ve test aşamaları ile olası tehlikelerin tespitini yapıp, iyileştirmelere giderek ürünlerinin tercih edilebilirliğini artırmaktadır. Adre Oyun Makinaları tasarımlarında güvenlik başta olmak üzere ergonomi ve estetik kaygıları da güdülmektedir. Oyun makinalarında çocuk sağlığını riske atmayan boyalar ve hammaddeler kullanılmaktadır.

Atrax Fuarı’na katıldığınızı biliyoruz. Fuarın size getirileri neler oldu?

Sizin için öneminden bahseder misiniz? Atrax Fuar’ı birçok markanın en yeni ürünlerini sergilediği, deneyimlerin paylaşıldığı, vizyon açısından son derece faydalı bir etkinliktir. Adre Oyun Makinaları, fuarda yeni ilişkiler kurarken evrensel müşteri portföyünü de paralel olarak geliştirmenin yanı sıra bayi ağına da yeni üyeler katmıştır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Mall Report dergisinde Adre Oyun Makinaları’na yer verdiğiniz için teşekkür ederiz. Sahip olduğumuz değerler doğrultusunda kaliteli, yenilikçi ve farklı ürünler yaratan, eğlence ve karavan kültüründe durmaksızın gelişme kat ederek, iş çeşitlerimiz, çözümlerimiz ve iş ahlakımız ile çalışan ve müşterilerimizin ilk tercihi olmayı ilke edindik. Türkiye'nin yanı sıra tüm dünyaya yayılarak müşterilerin talep ve beklentilerine karşılık vererek sektörün en beğenilen ve tercih edilen markası olarak serüvenimize devam etmekteyiz. Yüksek kalite+ fiyat performansını en verimli konumda tutarak ürün ve hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkararak gelişmeye devam etmeyi hedefliyoruz.

 

 

jyh

Yukarı