Ana içeriğe atla

ggh

Adı sanal gerçeklik değil, Cinebox…

16.01.2017 - 13:39

Cinebox Kurucu Ortağı Mehmet Eyyüp Aman: “2016 yılında, yaklaşık 4 ay gibi kısa bir sürede 30 şube açan bir marka olarak, 2017 yılı içerisinde hedefimiz 100 şube…” dedi. 

Firmanızdan kısaca bahseder misiniz?
Cinebox 2015 Nisan ayında kurulmuş olan, 2016 Şubat ayı itibariyle franchise vermeye başlayan bir marka. 2016 Şubat ayından bu yana toplamda 30 noktada faaliyet gösteriyoruz. Cinebox, VR teknoloji üzerine ürünler üretiyor ve profesyonellik alanının bu olduğuna inanıyor. Ve bu konuda çok başarılı olduğumuzu her yönden iddia ediyor, ispatlıyoruz. 

Üretim gerçekleştiriyorsunuz sanırım…    
Evet, üretim yapıyoruz. Şu anda Cinebox’ın AVM’lerde görmeye alışkın olduğunuz, kapalı bir kabin içerisinde sergilediği ürünün sadece koltuk kısmını Türkiye’de üretiyoruz. Ürünün mekanik kısmını ithal ediyor, montajlama işini yine Türkiye’de gerçekleştiriyoruz. 2017 yılından itibaren üretimin tamamını Türkiye’ye alarak ve menşeini Türkiye’ye kazandırarak, Türkiye’de üretimi destekleyici işler yapmayı planlıyoruz. Böylece fiyatlarımızı da biraz daha düşüreceğimize inanıyoruz.

Peki, hangi ülkelerde faaliyet gösteriyor Cinebox?
Cinebox 6 farklı ülkede faaliyet göstermekte… Amerika, Ukrayna, Irak, Dubai, İran gibi ülkeler bunların başında geliyor. Amerika’da bizi heyecanlandıran bir durum söz konusu… Ayak hastalıkları uzmanı bir doktor master franchise’mızı aldı ve kendisi şu an Philadelphia’da Cinebox’ı faal olarak 2 AVM’de yürütüyor. Amerika pazarına bir Türk markasının girmesi bizi çok heyecanlandırıyor. Cinebox’ı Türk markası olarak dünyaya tanıtmak için en iyi reklamları yapacağımızı söyleyebilirim.

Hedef ülke olarak belirlediğiniz bir ülke var mı?
188 ülke içerisinde hedeflediğimiz ülke sayısı şu an için 40… Bunların başında gelen ülkelerin çoğunda zaten varız. Mesela Arap pazarına girmek istiyorduk, şu an Suudi Arabistan ve Dubai’de faaliyet gösteriyoruz. Irak ve İran pazarında olmak istiyorduk, yine bu iki ülkede de Cinebox olarak yerimizi aldık. Ayrıca Rusya pazarında olmak istiyorduk, şu an için Ukrayna’da varız, yakında Rusya’ya da gireceğiz. Diğer ülke pazarlarında da olmak için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. 

2017 planlarınız dahilinde neler var peki?
2016 yılında, yaklaşık 4 ay gibi kısa bir sürede 30 şube açan bir marka olarak, 2017 yılı içerisinde hedefimiz 100 şube… 2017’yi de 100 şube franchise ile kapatıp, toplamında ise 130 şube franchise olmayı hedefliyoruz. 
Cinebox’ın kendi bünyesinde yetiştirmiş olduğu mekanik ve yazlım mühendisleri arkadaşlarımızla birlikte yeni ürünler tasarlayıp, VR teknolojiyi Türkiye’ye tam anlamıyla mal edeceğiz. Bizim başardığımız tek şey şuydu; insanların algısından sanal gerçekliği silerek, Cinebox’ı empoze etmek... İnsanlar artık bu işi sanal gerçeklik olarak değil de Cinebox olarak adlandırmaya başladı. Bu işin adını Cinebox olarak koyduk ve bu şekilde devam edeceğiz. 
 

nb

Yukarı