Ana içeriğe atla

nr

“2017, 2016’dan daha iyi geçecek”

16.01.2017 - 12:20

2016 yılının firmaları için beklentilerini karşılayan, verimli bir yıl olduğunu belirten Switch International Bowling Proje Satış Müdürü Burak Bora: “2016 yılı içerisinde Türkiye’de güzel projeler yaptık ve iyi projelere imza attık. 2017 için de yine anlaşmalarımız söz konusu... 2017’nin 2016 yılından daha da iyi geçeceğini düşünüyorum” dedi. 

Firmanızdan kısaca bahseder misiniz?
2003 yılında kurulan Switch International Bowling, tüm dünyada hizmet veren bir firma ve 2013 yılından bu yana operasyonlarının tamamını Türkiye’den yürütüyor. Dünyanın birçok yerinde bowling salonları kurulumu gerçekleştirdik. Ayrıca yedek parça, sarf malzemeleri tedariği konusunda da müşterilerimize hizmet vermekteyiz.  

Üretim yapıyorsunuz… Peki, ihracat noktasındaki çalışmalarınız nelerdir?
Türkiye piyasasına da çok iş yapıyoruz fakat başlangıçta belirttiğim gibi uluslararası bir firma olduğumuz için dünyanın her ülkesine satış ve kurulumlarımız söz konusu. Yaptığımız işlerin büyük bir kısmını ihracat oluşturuyor. 

Ülke bazında konuşursak, hangi ülkelerle çalışıyorsunuz?
Bugün Avrupa’nın birçok yerinden tutun da Rusya, İran, Irak, Singapur, Dubai, Uzak Doğu… gibi pek çok ülkede ve bölgede operasyonlarımız mevcut. Ayrıca Türki Cumhuriyetleri’yle ilgili yeni projelerimiz de söz konusu… 2017’nin başında bowlingin anavatanı olan ABD’ye giriş yapıyoruz. Bowlingin oynandığı her yerde Switch ismini duyurmak için yeni projelerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz. 

Faaliyet alanlarınızı daha çok hangi alanlar oluşturuyor?
Artık eğlence sektörü çok gelişti; AVM’lerin içinde de eğlence merkezleri var, sadece eğlence kompleksi olarak yapılan yerler de... Bugün baktığınız zaman şirketler ya da fabrikalar, çalışanlarını eğlendirebilmek ve işin stresinden uzaklaştırabilmek için bünyelerinde ufak çaplı eğlence mekanları açıyor. Burada bowling, ilk tercih edilen eğlence alanı olarak karşımıza çıkıyor. Bir de üniversiteler ve okullar var, sonuçta bowling eğlencenin dışında aynı zamanda bir spor… Dolayısıyla eğitim ve öğretim kurumlarının tercihi de genellikle bowlingden yana oluyor. 

Switch için 2016 nasıl bir yıldı? 2017 planlarınız neler?
Beklentilerimizi karşılayan bir satış grafiği ile kapattığımız bir yıl oldu 2016. Bunda tabii tüm dünyaya hizmet vermenin etkisi var. 2016 yılı içerisinde Türkiye’de de iyi projelere imza attık. 2017 için de yine anlaşmalarımız söz konusu... 2017’nin 2016 yılından daha da iyi geçeceğini düşünüyorum. Evet, dünyanın her yerinde bir ekonomik kriz var ama bu insanların aynı zamanda stresini de atmaya ihtiyacı var. Dolayısıyla eğlence sektörü büyüyor… Switch tüm dünyada bu büyüyen sektörün yeni yıldızı olacak.

nr

Yukarı