Ana içeriğe atla

ggh

Stratejik bir büyüme için en uygun model franchise

06.10.2017 - 14:57

Yenilikçi ve gelecek vadeden bir marka olduklarını belirten SwarTea’nın CEO’su Özcan Yıldız, “Stratejik ortağımız olan firmalar, mevcut hali ile pazardaki ürünlerden farklılaşmış, hem teknik özellikleriyle, hem kullanım kolaylığı ve estetik görünümüyle kullanıcı memnuniyetini kazanan ürünlerin satışını yapıyor olacaklar” dedi.

Büyüme ve sürdürülebilirlik stratejilerinizden kısaca bahseder misiniz?
Ürünümüze inanıyor, kurumsal müşterilerin ürünümüze ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Enerji verimliliği kadar, emniyet özellikleri ile iş güvenliği de sağlayan otomatlar sunuyoruz. Ürünümüzün kullanıcı dostu olmasına da önem veriyoruz. Tasarım konusunda alanında lider bir İtalyan tasarım firması ile çalışıyoruz. Büyüme stratejisi olarak yurt içinde ve yurt dışında franchise verme yolunu tercih ediyoruz.

Franchise sistemiyle büyüme yöntemini tercih etme nedeniniz nedir? Sistemin franchise veren firmaya sağladığı katkılar neler?
Franchise vermeyi tercih etmemizin en önemli nedeni, piyasada hızlıca yayılmamızı sağlayabilecek bir iş modeli olması. Ürünümüzü geliştirmeye, yeni ve üstün özellikler eklemeye odaklanmak istiyoruz. Ürünün pazarda tanıtılması için de çalışmalar yapıyoruz şüphesiz ama satış tarafında stratejik ortaklarımızla güç birliği yapmak bizce daha doğru bir model. Öte yandan franchise ağı ve teknik servis ağımız ile müşterilerimize daha yakın ve hızlı olmak istememiz de yine franchise’ı tercih etme sebeplerimiz arasında yer alıyor.

Girişimcilerin sizi tercih etme sebepleri neler? Girişimcilere sunmuş olduğunuz olanaklardan bahseder misiniz?
Yenilikçiyiz ve gelecek vadediyoruz. Ürünümüz, kullanıcılara zaman ve maliyet faydası sağlayan inovasyona dayalı bir ürün. Dolayısıyla stratejik ortağımız olan firmalar, mevcut hali ile pazardaki ürünlerden farklılaşmış, hem teknik özellikleriyle, hem kullanım kolaylığı ve estetik görünümüyle kullanıcı memnuniyetini kazanan ürünlerin satışını yapıyor olacaklar. Bir diğer avantaj ise, şirketimiz Ar-Ge çalışmalarını güçlendirerek devam ettiriyor. Her zaman pazarın önünde gitmeyi, beklentilerin ötesinde özellikler, kalite ve estetik görünüm ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı ve sürdürmeyi hedefliyoruz. Böylece, girişimcilerimizin her biri arka planda adeta kendileri için çalışan bir Ar-Ge merkezine ve fabrikaya sahip olmuş olacaklar. 

Son olarak, firmanızın franchise koşullarından bahseder misiniz? Girişimcilerden beklentileriniz neler?
Bayimiz olmak isteyecek yatırımcılar ile yüz yüze görüşmeyi tercih ediyoruz. Bayim Olur Musun? Fuarı’nda franchise almak isteyen katılımcılarla buluşarak, hem ürünlerimiz hem de franchise koşullarımız hakkında bilgi vereceğiz. 

nb

Yukarı