Ana içeriğe atla

yu7676

RENK ŞİFRESİ İLE KENDİ RENGİNİZİ BULABİLİRSİNİZ

14.08.2018 - 09:43

RENK ŞİFRENİZİ HALA BİLMİYORSANIZ RENK ŞİFRESİ DANIŞMANI ZEYNEP TARHAN MUSLU TAM DA BURADA. HERKESİN RENK ŞİFRESİNİN VE BUNA BAĞLI OLARAK ÜZERİNDE TAŞIYACAĞI RENK TONLARININ FARKLI OLDUĞUNU BELİRTEN ZEYNEP TARHAN MUSLU, “BİZ RENK ŞİFRESİ DANIŞMANLIĞINDA BİREYLERİ KENDİ RENK TONLARINI NASIL TANIMLAYACAĞI VE AYRIŞTIRACAĞIYLA İLGİLİ EĞİTİYORUZ.” DEDİ.

Zeynep Hanım öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? 
Notre Dame de Sion Fransız Lisesi sonrası Sanat Yönetimi ve Fransızca Mütercim Tercümanlık ana bilim dallarından mezun oldum. 10 yıl boyunca başta Marie Claire olmak üzere çeşitli dergilerin Türk edisyonlarında moda editörü olarak görev yaptım. Dergiciliğe paralel olarak çağdaş sanatla ilgili de birçok projede yer aldım. Moda, sanat ve renklere olan tutkum Renk Şifresi markasında bir araya geldi.

Renk Şifresi danışmanlığı fikriniz nasıl oluştu? 
Renklere ilgim çok eskiye dayanıyor. Bunu başlı başına bir meslek olarak yapmaya moda editörlüğü ve stil danışmanlığı yaptığım dönemde başladım. İnsanların ve markaların renk kararlarını tamamen sistematik ilerletip etkili sonuçlar almak beni bu yönde motive etti. Renk Şifresi’nde bireylerin kısıtlı bütçeyle bile çok efektif ve nokta atışı alışveriş yapmasını sağlıyoruz. Ayrıca etkili bir imaj yaratmalarına olanak tanıyoruz. Kurumların ise tüketici hedefli doğru renk kombinasyonu ve form renk bileşkeleriyle satışlarını yükseltmelerine destek oluyoruz.

Renk Şifresi danışmanı olarak neler yapıyorsunuz? Verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?
Hem tüketici hem de üretici odaklı çok sayıda hizmetimiz mevcut. Kurumlarla nokta atışı satış yaptıracak renk kurguları üzerine çalışıyoruz. Boya sanayii, tekstil, kozmetik gibi sektörlerde markalarla hem üretim hem de pazarlama süreçlerinde beraber çalışıyoruz. Aynı zamanda bireysel hizmetlerimiz de mevcut, kişilerle Renk Şifresi çözerek onların nokta atışı alışveriş yapıp mutlu, renkli ve akılda kalıcı bir stil yaratmalarına destek oluyoruz.

Her renk herkeste aynı etkiyi mi yaratıyor?
Hayır, herkesin Renk Şifresi ve buna bağlı olarak üzerinde taşıyabileceği renk tonları farklıdır. Bu tonları birbiriyle nasıl kombine edip ne oranda kullanacağı da yine çok farklılık gösterir. Birinin asla kullanmaması gereken bir renk kombinasyonu bir başkasının çok iyi etki yakaladığı bir renk kombinasyonu olabilir.

Hangi renkler insanlara ne yönde yansıyor? Renklerin anlamları nedir?
Soluduğumuz hava gibi, gördüğümüz renkler de tabii ki titreşimleriyle bize çok ciddi anlamda etki ediyor. Her rengin birçok olumlu ve olumsuz anlamı var. Renk yönetimi yanlış yapıldığında olumsuz, doğru yapıldığında da olumlu anlamlarına ulaşıyoruz. Kişilerin Renk Şifresi değişmez ve bu şifreye uygun renkler seçmek onların renklerin olumlu anlamlarını kullanmaları demek.

Peki, renklerin giyimimizdeki ve kıyafet alışverişlerimizdeki rolü nedir? 
Öncelikle herkes her rengi giyebilir. Ama tonu çok önemli. Biz Renk Şifresi danışmanlığında bireylere renk tonlarına nasıl bakacaklarını anlatıyoruz. Bu tonların üzerlerinde nasıl bir etki yarattığını ayna önünde beraber ince ince çalışıyoruz. Ve kendi renk tonlarını nasıl tanımlayacağı ve ayrıştıracağıyla ilgili kişiyi eğitiyoruz. Bu hem dekorasyon, hem kozmetik, hem tekstilde rahatlıkla kullanacağı bir altyapı kazandırıyor kişiye. Sonrasında kısıtlı bütçeyle bile çok efektif ve keyifli bir görünüm ortaya çıkıyor.

,

Yukarı