Ana içeriğe atla

ggh

Mardin’in yaşam merkezi: Movapark

17.11.2017 - 14:15

Teknolojik gelişmelerin hızla ilerlediği perakende ve AVM sektörünün ihtiyaç ve beklentilerin ilk durağı haline geldiğini söyleyen Movapark AVM Genel Müdürü Nazlı Özdemir, “Kampanya ve etkinlikler organize ederken tüketiciye ulaşabilmek adına dijital medya unsurlarından yararlanıyoruz” dedi. 

Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüketicilerin de ihtiyaç ve beklentilerinin değişim gösterdiği sürekli olarak konuşulan bir konu… Peki ama yaşanan bu değişimler neler, kısaca bilgi verir misiniz? 
AVM’ler ve perakende sektörü teknolojiyle birlikte dönüşüyor, değişiyor. Genç tüketici hem internet hem de fiziksel mağazaları kullanmayı tercih ediyor. Özellikle dijital pazarlama ağlarının yoğun kullanılması gereken bir dönemde yaşıyoruz. Bununla da ciroların ve karlılığın artışını görmeye başlıyoruz. Dijital değişimi teşvik eden sebepler verimlilik artışı ve müşteri ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilmek olarak seçilirken, yetenekli insan kaynağı ve dijital teknolojiler en önemli gelişmeler olarak karşımıza çıkıyor.  
Teknolojik gelişmelerin hızla ilerlediği perakende ve AVM sektörü ihtiyaç ve beklentilerin ilk durağı ve dönemi haline gelmiştir. Değişim ve yenilikte yaşanan oryantasyon süreci beklentileri artırmış ve AVM’lerin külyutmaz öğretmenlerini desteklemiştir. 

Sektörde sınıfta kalmak istemeyen AVM’ler bu ihtiyaçları ve beklentileri karşılamak adına ne gibi çalışmalar yapıyor, tüketiciye nasıl ayak uyduruyor?
Dijital değişimin özellikle tüketiciyi etkileyen boyutları pazarlama dünyasının olduğu kadar AVM olarak bizim de gündemimizde. Bu alanda pazar dinamiklerini, tüketici ihtiyaçlarını, fırsat alanlarını, eğilimleri araştırıyoruz ve alışveriş merkezimizde bu ihtiyaçlara göre kampanya ve etkinlikler organize ederken tüketiciye ulaşabilmek adına dijital medya unsurlarından yararlanıyoruz.

Sektörde sürdürülebilir olmak için sadece beklentileri karşılamak yeterli olmuyordur sanırım. Öne çıkan ve fark yaratan çalışmaların da yapılması şart! Bu noktada sizler gerek marka karması, gerek organizasyon ve etkinlikler, gerek kampanyalar, gerek hizmet, gerek sosyal sorumluluk projeleri… gibi pek çok noktada neler yapıyorsunuz?
Doğunun tek adresi Movapark AVM 2012 yılında Mardin’e hizmet vermeye başlamıştır.2017 yılını tamamlamaya çalıştığımız bu dönemde 6 milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Konumu ve içeriği itibariyle, açıldığı günden bugüne kadar artan ziyaretçi grafiği ve mağaza karması ile dikkatleri çeken alışveriş merkezimiz, birbirinden keyifli etkinlikleri ile Türkiye’nin 4. büyük Aquapark’ı, fuar alanı, sinema ve diğer sosyal alanlarıyla, modern çocuk eğlence merkezi, ulusal zeminde kabul görmüş kafe ve restoran alanlarıyla ziyaretçileri için alışverişten öte bir yaşam merkezi haline gelmiştir.
İlklere imza atarak yediden yetmişe birçok misafiri ağırlıyoruz. Sadece AVM içerisinde yaptığımız etkinlikler ile değil, bölgesinde hizmet veren birçok kuruluş ile bir araya geliyoruz.2016 yılının Nisan ayı içerisinde kitap gününde başlatmış olduğumuz sosyal sorumluluk projesi “Kitaplar Yolunuza Işık Olsun” kütüphanesi Mayıs 2017’de tamamlandı. Yapmış olduğumuz araç ve çapraz eğlence kampanyaları ile Movapark misafirlerini ağırlamış ve alışverişi keyfe dönüştürmüştür. Movapark, yeni dönemde gerçekleştireceği kampanyalar, projeler ve etkinlikler ile geleceğe dönük yatırımları şekillendirmeye ve yenilik kazandırmaya hazırlanıyor.

nb

Yukarı