Ana içeriğe atla

ggh

Hayaller ve anılar dakikalar içinde üçüncü boyutta…

06.10.2017 - 15:06

Kişiye özel baskı teknolojisi ile figürler ürettiklerini belirten 3D Mini Selfie Şirket Sahibi Yiğit Yüceer,  “Kişiye özel ürün yapmanın getirdiği zorlukları biliyoruz ve franchise’larımız ile sürekli dirsek teması halindeyiz” açıklamasını yaptı.

Firmanız büyüme ve sürdürülebilirlik stratejilerden kısaca bahseder misiniz? 
3D Mini Selfie olarak geliştirmiş olduğumuz 2D fotoğraftan 3D yüz modeli çıkartma yazılımı ile 3D baskı sektöründe franchise verilebilen bir firma haline gelerek, kişiye özel 3D baskı teknolojisi ile figürler üretiyoruz. Yurt içi franchise’larımız ile şu anda sadece satış operasyonunu yürütüyor, üretimi merkezimizden yapıp, franchise’lara gönderiyoruz. Sürdürülebilirlik adına ilerde her franchise’ın kendi üretimini yapmasını planlıyoruz. Daha çok kişiye erişebilmek için çok özel konsept figürler yaratarak kullanım yaygınlığını artırmaya çalışıyoruz.

Franchise sistemiyle büyüme yöntemini tercih etme nedeniniz nedir? Sistemin franchise veren firmaya sağladığı katkılar neler?
Ortaya koyduğumuz teknoloji ve çıkardığımız ürünlerin çok yeni olması nedeniyle müşterilerimize birebir anlatılmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Böylelikle franchise’larımıza teknoloji ve ürün olarak destek veriyoruz. Kişiye özel ürün yapmanın getirdiği zorlukları biliyoruz ve franchise’larımız ile sürekli dirsek teması halindeyiz.

Yurt içi ve yurt dışı şube yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz? Neler planlanıyor?
Yurt dışı master franchise görüşmelerimiz devam ediyor. Teknolojimizi ve üretimimizi master franchise alacak ülkelere göre uyarlayıp, üretim yapmalarını sağlıyoruz.

Girişimcilerin sizi tercih etme sebepleri neler? Girişimcilere sunmuş olduğunuz olanaklardan bahseder misiniz?
Kendimiz de bir girişim olduğumuz için girişimcilere desteğimiz en yüksek noktadadır. Bizim ile beraber 3D baskı işini yapmak isteyen girişimcilere minimum yatırım düzeyinde paketler hazırlayarak, hızlıca satışa başlamalarını sağlıyoruz.

Son olarak firmanızın franchise koşullarından bahseder misiniz? Girişimcilerden beklentileriniz neler?
Web üzerinden 3D modellemenin anlık olarak ön izlemesi müşteriye gösterildiği için yüksek hızda internet bağlantısı olması en temel unsurdur. Ziyaretçi trafiğinin yoğunluğuna göre stant veya kiosk çözümleri üretiyoruz.

nb

Yukarı