Ana içeriğe atla

yu7676

Bölgenin ilk engelli dostu AVM’si: Park Bornova Outlet Center

17.11.2017 - 14:26

Park Bornova Outlet Center Genel Koordinatörü Aysel Öztezel, “Teknolojik gelişmelerin bizim işimizi kolaylaştırdığını göz ardı etmemeliyiz.  Müşterimiz artık bize elinin altındaki akıllı telefon kadar yakın. 7/24 tüm kampanya ve etkinliklerimizden birebir haberdar olabiliyor” diyerek teknolojik gelişmelerin tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerinde değişime yol açtığından bahsetti.

Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüketicilerin de ihtiyaç ve beklentilerinin değişim gösterdiği sürekli olarak konuşulan bir konu… Peki, ama yaşanan bu değişimler neler, kısaca bilgi verir misiniz? 
Teknolojinin gelişmesi birçok alan ve sektörde olduğu gibi iletişim başta olmak üzere pek çok konuda kolaylık sağladı. Gelişen teknoloji elbette tüketicinin ihtiyaç ve beklentilerinde değişime yol açtı. Perakende sektörü hizmet sektörünün bir parçasıdır ve bizim işimiz budur. Tüketicinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için varız. Bu gelişmelerden de şikayetçi değil, aksine çok memnunuz. 
Teknolojik gelişmelerin bizim işimizi de çok kolaylaştırdığını göz ardı etmemeliyiz.  Müşterimiz artık bize elinin altındaki akıllı telefon kadar yakın. 7/24 tüm kampanya ve etkinliklerimizden birebir haberdar olabiliyor. Yeni müşteriler edinmek için geleneksel medya önemini korurken mevcut müşterilerimiz tüm etkinlik ve kampanyaları sosyal medya aracılığı, SMS ya da e-mail yoluyla anında öğreniyor.

Sektörde sınıfta kalmak istemeyen AVM’ler bu ihtiyaçları ve beklentileri karşılamak adına ne gibi çalışmalar yapıyor, tüketiciye nasıl ayak uyduruyor?
Tüketici bizim yol gösterenimiz, hizmetimizi belirleyenimizdir. Örneğin yeni bir marka getirmeden önce müşteri analizi yaparız. Müşterimiz hangi marka ya da ürün gurubunu tercih ediyorsa ona yöneliriz. Müşteri her zaman haklıdır ve talep edendir. Müşterisine saygı duymayan, onun talep, istek ve ihtiyaçlarına yanıt veremeyen AVM'nin ayakta kalma şansı sıfır bile değildir. Tüm AVM'ler de bu bilinçle hareket ediyor. Bir outlet olarak biz tüketicinin en büyük beklentisinin gerçek outlet fiyat, fırsat ve kampanyaları olduğunu bilerek hareket ediyoruz. Tüm mağazalarımızın outlet olması özelliğimizi koruyoruz. Tabela outleti olursak, müşterimiz de outlet olma sözümüzü yerine getirmediğimiz için bizi terk eder. Sektördeki hızlı büyümeye rağmen 15 yıldır ayakta dimdik ve her geçen gün büyüyerek ilerliyorsak bunu başarıyoruz demektir.

Sektörde sürdürülebilir olmak için sadece beklentileri karşılamak yeterli olmuyordur sanırım. Öne çıkan ve fark yaratan çalışmaların da yapılması şart! Bu noktada sizler gerek marka karması, gerek organizasyon ve etkinlikler, gerek kampanyalar, gerek hizmet, gerek sosyal sorumluluk projeleri… gibi pek çok noktada neler yapıyorsunuz?
 Her kesimi kucaklamak ve bölgemizin bir üyesi olduğumuz bilinci ile hareket etmek başlıca ilkemiz. Marka karmamızı oluştururken de, hizmet, kampanya ve etkinliklerimizi oluştururken de önceliğimiz bölgemizdir. “İzmirli ne istiyor, sorunları, beklentileri ve ihtiyaçları nedir?” bunları belirleriz. Kadın, erkek ve çocuk, STK'lar, yöresel sorunlarla ilgili analizler yaparız. Örneğin; bölgemizin ilk engelli dostu AVM’si olduk. Bunun için tüm fiziksel alt yapıyı oluşturarak bayrağımızı almaya hak kazandık. İki yıldır Genç Başarı Fuarı’na ev sahipliği yapıyoruz. Çocuklarımızın yaratıcılıklarını geliştirmek için beş yıldır her hafta sonu uzmanlar denetiminde etkinlikler düzenliyoruz. Gelenekselleşen otomobil kampanyalarımız ile de müşterimize teşekkür ediyoruz.

,

Yukarı