Ana içeriğe atla

nr

Bakırköy’ün buluşma noktası…

17.11.2017 - 14:27

CAPACITY ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ GENEL MÜDÜRÜ H.BARIŞ ÖZCAN, “CAPACITY ALIŞVERİŞ MERKEZİ ÜST DÜZEY MARKA KARMASI VE ÖZGÜN ÇİZGİSİYLE YILLIK ORTALAMA 15 MİLYON KİŞİYİ MİSAFİR EDİYOR” DEDİ.

Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüketicilerin de ihtiyaç ve beklentilerinin değişim gösterdiği sürekli olarak konuşulan bir konu… Peki ama yaşanan bu değişimler neler, kısaca bilgi verir misiniz?
Sürekli yenilenen teknolojiyle birlikte alışveriş merkezlerinde de ziyaretçiler için kolaylık sağlayan sistemler oluşturulmaktadır. Alışveriş merkezinde internet kullanımı sağlanması, mağazalar için yönendirme ve bilgilendirme noktaları ziyaretçinin taleplerini ve beklentilerini karşılamaktadır. Cep telefonlarından indirilebilen alışveriş merkezi uygulamaları ile kısa yoldan alışveriş merkezi bilgilerine ulaşım imkanı sunulmaktadır. Yol tarifi, mağaza bilgileri ve iletişimleri, etkinlikler ile ilgili haberler bu uygulamaların içerisinde hızlı erişim olacak şekilde yer almaktadır. 
Sosyal medyanın da marka için önemi dikkat çekicidir. Alışveriş merkezleri sosyal medya iletişimini doğru şekilde yöneterek ziyaretçileri ile iletişimini sağlamaktadır.

Sektörde sürdürülebilir olmak için sadece beklentileri karşılamak yeterli olmuyordur sanırım. Öne çıkan ve fark yaratan çalışmaların da yapılması şart! Bu noktada sizler neler yapıyorsunuz?
Capacity Alışveriş Merkezi üst düzey marka karması ve özgün çizgisiyle yıllık ortalama 15 milyon kişiyi misafir ediyor. 200’ü aşkın markayı çatısı altında toplayan Capacity bölgede her zaman takip edilirken, yönlendirici olma özelliğiyle de öne çıkmaktadır. 
2017 yılı içerisinde Capacity marka karmasını yeni düzenlemeler ile zenginleştirmeye devam ediyor. Mevcut markalarımızdan Koton’un 2 bin 500 metrekare üzeri iki katlı mağazası ile yenilenmesi,  büyümeyi tercih eden Mavi Jeans, yeni açılan English Home, Tüzün, Miniso ve 2 bin 500 metrekarelik alan üzerinde açılacak LC Waikiki mağazamız ve sporseverlerin buluşma noktası olacak Fitcity ile alışveriş seçeneklerini zenginleştirmekteyiz. 
Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz çekiliş kampanyalarımız, konserler ve imza günleri, sergi ve sosyal sorumluluk projeleri,  özel gün etkinliklerimizle Bakırköy’ün buluşma noktası olmaya devam ediyoruz.

Sektörde sınıfta kalmak istemeyen AVM’ler bu ihtiyaçları ve beklentileri karşılamak adına ne gibi çalışmalar yapıyor, tüketiciye nasıl ayak uyduruyor?
Alışveriş merkezinde ziyaretçilerinin kolaylıkla ulaşabildiği uygulamalar, mağazalar ve bilgilendirmeler için yönlendirme noktaları oluşturulmaktadır. Tüketiciyi alışveriş merkezi içerisindeyken veya henüz gelmeden yakalayabilmek amacıyla sms gönderimi ya da mailing yaparak ihtiyaçlara göre alışverişe yönlendirme sağlanabilmektedir.

nr

Yukarı