Ana içeriğe atla

nr

Değer yaratan çözümler

14.10.2016 - 16:30

Multinet Up Stratejik Pazarlama Direktörü Evren Büyük: “Önümüzdeki dönemde mevcut hizmetlerimizi yenilikçi bir yaklaşımla geliştirmeye devam ederken, finansal teknolojilere ve ödeme sistemlerine yeni teknolojik çözümler getirmeye odaklanacağız” dedi.

Multinet’ten bizlere kısaca bahseder misiniz? Multinet’in sunmuş olduğu hizmetler nelerdir? 
Multinet Up; kurumsal şirketlerin ve kamu kuruluşlarının paydaşlarına sağladığı faydaların yönetimini sağlayan bir iş ortağıdır. Çevrimiçi ve fiziksel ortamda ödeme sistemleri altyapısı ve yönetimi ile kullanıcıların hayatını kolaylaştıran, aynı zamanda gelişen teknolojiye ayak uydurarak sürekli servis yelpazesini genişleten ve kendini yenileyen bir yapıya sahibiz. Akıllı şehir çözümleri; bireyler ve işletmeler için ön ödemeli hesap yönetimi, cüzdan ve kart hizmetleri, para transferi ve fatura ödeme gibi gündelik hayatımızın parçası haline gelmiş ve kullanıcıya fayda sağlayan hizmetlerimiz ile hayatı kolaylaştıran çözümler sunuyoruz.
Sunduğumuz “değer yaratan çözümler” ile paydaşlarımız ile birlikte hep bir adım ileriye gitmeyi hedefliyoruz. Özellikle son senelerde elde ettiğimiz başarılarımız bize doğru bir yolda istikrarlı bir ilerleyiş sağlayabildiğimizi gösterdi ve bununla gurur duyuyoruz. Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan BT 500’ün düzenlediği “İlk 500 Bilişim Şirketi” araştırmasında 2015 ve 2016 dönemlerinde  “İş Uygulamaları Kategorisi” ve “Hizmet Sağlayıcı Ana Kategori” alanlarında birinciliğimizi koruduk ve en büyük şirketler arasında da 5. seçildik. Ardından “Fortune 500” listesinde 2016 yılının satış performanslarına göre Türkiye’nin en büyük 500 şirketi sıralamasında 2011 yılından bu yana 48 basamak yükseldik. Ayrıca iş dünyasının önemli ve saygın dergilerinden Capital’in, performanslarına göre Türkiye’nin en büyük özel şirketlerini sıraladığı “Capital 500’de bu sene 30 basamak yükselerek 136. sıraya yerleştik. 
Türkiye’nin lider şirketi olarak bu sene Avrupa’nın en saygın ve bağımsız ödül organizasyonlarından biri olan European Business Awards’ta Türkiye’nin ulusal şampiyonu olarak seçilmenin haklı gururunu ayrıca taşıyoruz.
Her gün hizmet yelpazemizi yeniliyor ve var olan hizmetlerimizi daha da geliştiriyoruz.  Şu anda müşterilerimize sunduğumuz çözümler arasında; kurumsal yemek ve akaryakıt ödemeleri, hediye kartları, sadakat ve ortak tedarik sistemleri, seyahat ve konaklama çözümleri, uzun dönemli araç kiralama ve çevrimiçi ödeme hizmetlerimiz bulunuyor. 
Multinet üye işyerlerine ne gibi avantaj ve ayrıcalıklar sunuyor?
Şirket çalışanlarına yönelik çözümümüzde bulunan Restonet ve Giftcard ürünlerimiz sayesinde çalışanların yemek, teşvik ve yardım hizmetlerini tek sistem üzerinden yönetmek mümkün oluyor. Sunulan bu sistem ile tek fatura üzerinden operasyonel kolaylık sağlarken şirketlerin muhasebeleşmelerine destek oluyoruz. Aynı zamanda on binlerce anlaşmalı üye noktası ve yüzbinlerce kullanıcının ihtiyaçlarına göre seçim imkanı sunabiliyor ve bir yandan da her kullanımdan sonraki harcamada kullanılmak üzere gerçek para değerinde Tatlıpara kazandırıyoruz. Parentez ile Multinet Up üyesi restoranların müşterilerine özel kampanyalar oluşturmasına yardım ediyor ve kampanyaların müşterilere sunulacağı platformu oluşturuyoruz. Yine bu kapsamda verilen başka bir özel hizmetimiz de, ay boyunca yapılan tüm Parantez işlemlerinin işletmeye faydaları anlaşılır bir şekilde raporlanması oluyor. Detaylı harcama analizleriyle işletmeler müşterilerini daha yakından tanıma şansı elde edebiliyor. Kampanyaya katılan kart kullanıcıları ise Tatlıpara kazanarak çift taraflı kullanıcı memnuniyeti sağlıyoruz. Bu şekilde işletmelerde de boş masa bırakmayarak karlılık oranını yükseltmeyi hedefliyoruz.
Multiavantaj hizmetimiz ise üye işyerlerine özel sunduğumuz bir çözümümüz. Üyelerin market ve restoran harcamasına, akaryakıttan kargoya, giyimden elektroniğe kadar bütün ihtiyaçlarını %60’a varan indirim ve fırsatlarla karşılamasına olanak sağlıyor.
TÜRKONFED ile birlikte kurduğumuz ortak satın alma platformu ile derneklere ve üye şirketlere akaryakıttan kargo hizmetine, filo kiralamadan konaklamaya kadar birçok alanda yüzde 60’a varan avantajlı koşullar sunuyoruz. Temel harcamalarda ise yüzde 4-5 arasında tasarruf sağlıyoruz. 
Kullanıcılarımız istekleri doğrusunda çözüm ortaklarımız ile sunduğumuz fırsatlar ile Multinet UP ailesi olarak fark yaratmaya çalışıyoruz.
Multinet’in bir çok çözümü var, bizlere bu çözümler hakkında kısaca bilgi verir misiniz? 
Multinet Up ailesi olarak, 360 derece müşteri memnuniyetini sağlamayı hedefliyoruz ve bunu sağlamak için farklı çözümler geliştiriyoruz. Bu çözümlerimizi 4 temel kategoride toplayabiliriz. 
Şirket çalışanlarına yönelik sunulan çözümler çerçevesinde Restonet, Passnet ve Gift mevcuttur. Bu paketle çalışanların yemek giderleri, mesai kontrolü, ID kart ihtiyacı ve ayni yardım hizmetleri tek sistem üzerinden yönetilebiliyor. Ayrıca Multinet, özel bir sadakat programı ile harcadıkça TATLIPARA kazandıran ilk ve tek yemek kartı olma özelliği ile çalışanlara benzersiz bir fayda sağlıyor.  Şirket Araçlarına Yönelik Çözümümüzde ise Multicar, Petronet ve Otomisyon ürünlerimiz bulunuyor. Bu ürünlerle şirketlerin filo ve akaryakıt ihtiyacını, uygun fiyat ve koşullarla karşılamak mümkün olurken araba yıkama hizmeti de sağlıyoruz. Konaklama ve seyahat çözümünde yer alan Otelnet ile de kurumlara birçok avantaj sunuluyor. Yine bu çözümde konaklama masrafları tek sistem üzerinden kolaylıkla yönetilebiliyor. Tedarik ve Toplu Satınalma çözümünde ise Multiavantaj Business platformu bulunuyor. Bu ürünle kurumsal firmalara tedarik ve toplu satın alma konusunda avantajlar sağlanıyor ve onlara satın alırken kazanma ayrıcalığı veriliyor. Örneğin kargo giderlerini yüzde 60 avantajlı alabilmelerini sağlıyoruz. Böylelikle KOBİ’ler satınalmalarında büyük bir şirket gücünü kullanabiliyorlar.

Multinet’in gelecek dönem hedefleri, piyasaya sürmek istediği yeni ürün ve hizmetleri nelerdir? Kısaca bunlardan bahsedelim…
Önümüzdeki dönemde mevcut hizmetlerimizi yenilikçi bir yaklaşımla geliştirmeye devam ederken, finansal teknolojilere ve ödeme sistemlerine yeni teknolojik çözümler getirmeye odaklanacağız. Anadolu’nun gelişen kentlerindeki pazar payımızı artırarak giderek önemi artan ve yerel yönetimlerin talep ettiği dijital temelli, akıllı kent projelerine yapabileceğimiz katkılar üzerinde durmayı planlıyoruz. Bizim için her zaman iş birlikleri ve kullanıcıya avantajlı fırsatlar sunmak en önemli öncelik ve bu konuda ki adımlarımızdan biri olarak bu sene gerçekleşecek olan Uluslararası satınalma ve tedarik yönetimi konferansı olarak da geçen Big P etkinliğinin ana sponsorluğunu yapıyoruz. Bu tarz etkinliklerin hem kendimizi hem de piyasaları iyi yönde geliştirdiğine inanıyoruz.

Rakamlarla Multinet’i bizlere açıklar mısınız?
Multinet Up ailesi olarak, her gün biraz daha genişleyen eko sistemimizde şu an 35 bin üye işyeri, 21 bin kurumsal müşteri ve 1 milyonu aşan son kullanıcı bulunuyor. Sunduğumuz hizmetleri Türkiye genelinde 81 il ve bunların ilçelerindeki üye işyerine kurduğumuz güçlü pos ağı ile sağlıyoruz.

nr

Yukarı