Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Zorlu Center’dan 36 ayda 36 milyon ziyaretçi / 36 Million visitors in 36 months at Zorlu Center

15.11.2016 - 17:34

“İstanbul’a değer katmak” hedefiyle, yaklaşık 2,5 milyar dolar yatırımla hayata geçen Türkiye’nin ilk 5 fonksiyonlu karma kullanım projesi Zorlu Center, 36 ayda 36 milyon ziyaretçi sayısına ulaşarak, hem İstanbul’un yeni cazibe merkezi oldu hem de yeni projelerin ilham kaynağı haline geldi.

First 5 function mixed use project in Turkey, brought into being with approximately 2.5 billion dollar investment with the goal of “adding value to Istanbul,” Zorlu Center reached 36 million visitors in 36 months and has become both the new attraction center in Istanbul and also a source of inspiration for new projects.

Zorlu Gayrimenkul Genel Müdürü Didem Aydın, 3 yılda ciro ve ziyaretçi sayılarında istikrarlı bir artış yakaladıklarını vurgulayarak, “Kent turizmi, büyük kentlerin çoğunun ekonomisinin önemli bir parçası. Paris romantizmin, Floransa sanatın, Milano modanın ve Prag gotik mimarinin başkentleri olarak biliniyor. Türkiye; Fransa, ABD, Çin ve İtalya gibi ülkelerle birlikte dünyada alışveriş turizmi için tercih edilen ilk 10 ülke arasında yer alıyor ve İstanbul Türkiye’de alışverişin merkezi. Başarıyla uyguladığımız ‘destinasyon pazarlama’ stratejisi ile insanların İstanbul’a gelip Zorlu Center’ı görmelerinden ziyade, Zorlu Center’ı görmek için İstanbul’a gelmesini sağlayacağız. Özellikle bölge ülkeleri ve Avrupa’yı hedefliyoruz” diye konuştu.
Özellikle kısıtlı zamanlarda kentleri ziyaret eden turistlerin aradıkları imkanları bulabildikleri bölgelerde yoğun olarak vakit geçirdiklerine dikkat çeken Aydın, bu noktada destinasyonların rekabet avantajlarıyla ön plana çıktığını ve Zorlu Center’ın, bu avantajıyla hem yurt içinden hem de yurt dışından İstanbul’a gelenlere büyük bir fırsat sunduğunu söyledi. Aydın, “Zorlu’yu herkes için, her saat yaşanacak bir deneyim merkezi olarak gördük. 2016 yılını 13 milyon ziyaretçi ile kapatmayı öngörüyoruz. 2017 yılında ise aylık 1.5 milyon ziyaretçi hedefimiz var” dedi.

2016 AVRUPA’NIN EN İYİ ALIŞVERİŞ MERKEZİ ÖDÜLÜ
Dünya markalarını aynı çatı altında buluşturan Zorlu Center 5 fonksiyonlu yapısının avantajlarıyla dikkat çekiyor. Pek çok markanın İstanbul’daki tek şubesini bünyesinde barındıran Zorlu, Raffles İstanbul ile dünyanın farklı yerlerinden konuklarını ağırlarken, Performans Sanatları Merkezi ile dünyada gişe rekorları kıran gösterilerin yanı sıra farklı sanat dallarından pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.
“Zorlu Center, tüm fonksiyonları ile ayrı ayrı hizmet verirken, hepsinin sinerjisiyle ziyaretçilerine, konut sahiplerine, kiracılarına ve de çalışanlara katma değer sağlamaya devam eden bir proje. Konut satışları tarafında seçici davrandığımız bu projede yüzde 80 seviyelerini aşmış bulunuyoruz. Ofislerimizde ise yerli ve yabancı pek çok şirketin öncelikli tercihleri arasında yer alıyoruz” diye konuşan Didem Aydın, Nisan ayında ICSC (Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi) tarafından verilen ‘Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü’ne dikkat çekti.

“ZORLU GAYRİMENKUL DOĞRU ZAMANDA DOĞRU PROJEDE OLACAK”
Didem Aydın, Zorlu Gayrimenkul’ün gelecek planlarından da söz etti. 2006 yılında kurulduklarını hatırlatan Aydın, İstanbul’a, Türkiye’ye ve hatta dünyaya örnek olacak projeler üretmeyi hedeflediklerini söyledi. “Zorlu Center ve Levent 199’la bu hayalimize hayat verdik. Zorlu Center bugün tüm fonksiyonlarıyla İstanbul için olduğu kadar tüm bölge ülkeleri için de önemli merkezlerden birisi. Levent 199’da da yenilikçi ve teknolojik çözümlerimiz ile iş dünyasının gözde merkezlerinden birisi olduk. Zorlu Gayrimenkul olarak inandığımız zaman, inandığımız projeye yatırım yapıyoruz. Tek faaliyet alanımız bu olmadığı için seçici davranıyoruz. Projeler için acelemiz yok, bizim için önemli olan doğru zamanda doğru proje…” diye konuştu.

 

Emphasizing that they have reached a consistent increase in revenues and number of visitors in 3 years, “City tourism is an important part of the economy of most large cities. Paris is known as the capital of romanticism, Florence is known as the capital of art, Milano is known as the capital of fashion and Prague is known as the capital of gothic architecture. Turkey is among the 10 countries, preferred for shopping tourism in the world with such countries as France, USA, China and Italy and Istanbul is the center of shopping in Turkey. Instead of people coming to Istanbul and visiting Zorlu Center we will ensure that they come to Istanbul to see Zorlu Center. We target especially the countries in the region and Europe,” said Zorlu Real Estate General Manager Didem Aydin.
Pointing out that the visitors, spend time the most in regions, where they can find what they want especially when their time is limited, Aydin, said that destinations came into prominence through their competitive advantages at this point and Zorlu Center offered great opportunity for those, who come to Istanbul from both from Turkey and abroadthrough this advantage.  “We consider Zorlu as an experience center, to be experienced by everyone, every hour. We predict ending 2016 with 13 million visitors. Our target is to have 1.5 million visitors per month in 2017,” said Aydın.

BEST SHOPPING CENTER IN EUROPE AWARD 2016 
Integrating world centers under the same roof, Zorlu Center 5 stands out through the advantages of its 5 function structure. Having the only branch of many brands in Istanbul, while Zorlu hosts its guests frım various parts of the world with Raffles Istanbul Performing Arts Center hosts many activities in many branches of art, in addition to many blockbuster shows.
“Zorlu Center, is a project, which continues to provide added value to its visitors, residence owners, tenants and employees, while providing service with all its functions separately, through the synergy of all of them. We have exceeded 80 per cent in residence sales in this project, where we acted selectively. We are the first choice of many companies for our offices,” said Didem Aydin and pointed out to the ‘Best Shopping Center in Europe’ award, given by ICSC (International Council of Shopping Centers).

“ZORLU REAL ESTATE WILL BE AT THE RIGHT PROJECT AT THE RIGHT TIME”
Didem Aydin also mentioned Zorlu Real Estate’s future plans. Reminding that they were founded in 2006 Aydin said that they aimed to create projects, which would set examples for Turkey and even the world. “We have put this dream into practice with Zorlu Center and Levent 199. Zorlu Center is one of the important centers for all the countries in the region, as much as it is for Istanbul, with all its functions today. We have also become one of favorite centers of the business world with our innovative and technological solutions at Levent 199. When we believe as Zorlu Real Estate, we invest in the project we believe in. Since this is not our only field of activity, we act selectively. We are not in a hurry for projects, what is important for us is the right project at the right time,…” said Aydin.

nr

Yukarı