Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

ZİYARETÇİLERİMİZE VERDİĞİMİZ DEĞER TESCİLLENDİ

10.11.2020 - 10:59

Hijyen, güvenlik ve konforlu alışveriş açısından Başkent’in örnek gösterilen alışveriş merkezlerinden olan Next Level Alışveriş Merkezi, TSE Güvenli Alışveriş Sertifikası’nı aldı. Hijyen ve güvenlik önlemleri hakkında sorularımızı cevaplayan Next Level AVM Müdürü Hakan Büyükmanav, “Güvenli Hizmet Belgesi ile tescillenmiş olmamız, ziyaretçilerimizde güven duygusunun en üst seviyeye çıkarmıştır.” dedi.

COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’nin AVM’ler için önemini nasıl değerlendiriyorsunuz?

İçinden geçmekte olduğumuz Covid-19 Pandemi sürecinde AVM’ler gerekli önlemleri almaya çalışmaktadır. Bunun Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından tescillenmiş olması AVM’nin hizmet verdiği ziyaretçiler, kiracılar ve diğer tüm paydaşlarla sağlıklı ve güvenilir hizmet verdiğinin de göstergesi olmaktadır. AVM’de düzenli aralıklarla yapılan dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra mevcutta yürütülen standardizasyon ve eğitim çalışmalarının bir kamu kuruluşu tarafından doğrulanması ve bu konuda gösterilen hassasiyetin belgelendirilmesi, misafirlerin de AVM’de güvenle vakit geçirmesi bu aşamada çok önemlidir.

Bu belgeyi almanıza hak kazandıran hijyen ve güvenlik önlemleriniz nelerdir?

Güvenli Hizmet Belgesi’ne sahip olabilmek için Sağlık Bakanlığı çalışma rehberinin tam anlamıyla uygulanması ve TSE’nin güvenli AVM kriterlerinin yerine getirilmesi gerekmektedir. Next Level AVM olarak bu gerekleri yerine getirmekle kalmıyor, 24 saat esasına uygun olarak aldığımız önlemlerle misafirlerimizi ağırlamaya devam ediyoruz. Tüm paydaşların ve misafirlerimizin AVM içerisinde sosyal mesafe kurallarına uygun olarak maske ile hareket etmesini sağlayıp, gerekli uyarıları yaparak AVM içerisinde görsellerle de destekliyoruz. Merkezimiz sık aralıklar dezenfekte ediliyor, içeride ve tüm hizmet alanlarında dezenfektan üniteleri aralıksız olarak kullanılıyor. Her saat başı ATM alanları, 3 saatte bir ise ortak alanlar dezenfekte ediliyor, tüm kiracılarımızın da aynı hassasiyeti göstermeleri sağlanıyor. Ayrıca alışveriş merkezi içerisinde WC’ler, mağazalar, mescitler, personel alanları, ürün kabulden başlayarak ziyaretçiye ulaşan tüm alanlarda sistematik bir dezenfeksiyonun sağlanıyor. Girişler ateş ölçümleri yapılarak sağlanırken, AVM içerisinde de anonslar ile ziyaretçiler bilgilendiriliyor.

Tedbirlerinizi karşısında ziyaretçilerinizden nasıl dönüşler alıyorsunuz? Bu durum cironuza nasıl yansıyor?

AVM’mizde en üst düzeyde alınan ve aralıksız uygulanan tedbirlerin TSE tarafından yapılan denetimler ile olumlu bulunarak Güvenli Hizmet Belgesi ile tescillenmiş olması ziyaretçilerimizde güven duygusunun en üst seviyeye çıkartılmasını sağlamıştır. Next Level AVM’de ziyaret tekrarlarının artmış olduğunu gözlemlemekteyiz. Bu süreçte AVM içerisinde hizmet veren tüm kiracılarımızın da bize geri dönüşleri olumlu olmaktadır. Cirolara da pozitif olarak yansıdığını görmekteyiz. Ayrıca ziyaretçilerimizin de geri bildirimlerinden duydukları memnuniyeti ve teşekkürlerini almaktayız. Özetle AVM’lerin TSE tarafından Güvenli Hizmet Belgesi verilerek onaylanması ziyaretçilerde güven duygusunu en üst seviyeye çıkartmaktadır.

nr

Yukarı