Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

YEŞİLYURT AVM KALİTELİ HİZMETİNDEN ÖDÜN VERMİYOR

06.09.2021 - 11:22

Yeşilyurt AVM denize sıfır lokasyonu, önünde bulunan ve kilometrelerce uzunluğu kapsayan plajı, sahil yolu, bisiklet ve yaya yürüyüş yoları ile Samsun’a ferah bir AVM anlayışı getiriyor. Zengin marka karması, eğlence takvimi ve sunduğu imkanlarıyla Yeşilyurt AVM, size konforlu bir yaşam alanı oluşturuyor. Yeşilyurt Genel Müdürü Neslihan Yavuz Apak ile konuştuk.

Yeşilyurt AVM,  Samsun’un cazibe merkezi. AVM’lerde uzun süren başarının sırrı nedir?


En başında lokasyonu iyi seçilmiş, analitik verilerle doğru analizler yapılarak ziyaretçi kitlesi tanımlanmış, buna uygun marka karması oluşturulmuş ise, AVM’lerde uzun soluklu yani istikrarlı başarıyı ancak nitelikli bir yönetim anlayışıyla sürdürmek mümkün. Yeşilyurt AVM’nin çekim gücünü kaybetmemesinin en önemli nedenlerinden birisi; yeniden kiralamalarımızda önceliğimiz hep ziyaretçi profilimizin beklentileri ve çarşının ruhuna uygunluk oldu. Dönemsel kaygılarla boş mağaza doldurma politikası gütmüyoruz. Diğer önemli bulduğumuz konu ise; kaliteli hizmet sunma ve nitelikli insan gücü ile çalışma. Yıllar içerisinde özverili çalışmalarla sağlanmış bir hizmet standardımız var, bunu korumaya özen gösteriyoruz.


Nasıl bir marka karmasına sahipsiniz? Bu dönemde aranıza katılan yeni markalar oldu mu?


70’i aşkın mağazamızla misafirlerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemi sürecine rağmen mağaza açmaya devam edip müşterilerimizi iki yeni mağaza ile buluşturduk. Markalarımızla birlikte güzel hizmetlerde bulunurken, amacımız Samsun’a değer katmak. Sosyalleşme alanlarımız ve birbirinden değerli markalarımızla bu alanda kentin büyük bir ihtiyacına cevap verdiğimizi düşünüyoruz.


Sahip olduğunuz marka karması ve mimari özellikler müşteri çekimine ne derecede etkili oluyor?


Marka karması ve mimari özellikleri bir binayı AVM yapan yani ona ruh katan iki önemli unsur. Mimari özelliklerini daha anlamlı kılan diğer önemli unsur ise AVM’nin lokasyonu… Yani yakınında neler var? Yaşayan nüfus nedir, çalışan nüfus nedir? Gelir seviyesi, eğitim durumu vb. birçok veri marka karmamızı yönetirken bize rehberlik eden bilgiler içeriyor. Bu gerçeklerin ışığında marka karmasını konumlandırdığımız Yeşilyurt AVM; deniz kenarında, önünde kilometrelerce plajın uzandığı, şehrin sosyal yaşamının tamamını kapsayan bir bölgede, kalite hizmet prensibinden hiç taviz vermeden ziyaretçilerimizin ilgisini çekmeyi sürdürüyor.

nb

Yukarı