Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Viaport Marina, Tuzla’yı deniz turizminde büyütüyor

02.08.2017 - 11:57

Alışveriş merkezi, tema park, konser alanı, akvaryum, eğlence merkezi, fuar meydanı gibi etaplardan oluşan ve 2015 yılında Via Properties tarafından 1 milyar TL maliyetle hayata geçirilen Viaport Marina, Tuzla’yı devler ligine çıkardı.
Mega yatların da yanaşabildiği Viaport Marina 750 yat kapasitesine sahip iki ayrı marinadan oluşuyor. Sosyal yaşamın ortasında konumlanan marina, tekne sahiplerinin son dönemde en çok tercih ettiği lokasyonlardan biri olarak ortaya çıkıyor.

“VIAPORT MARİNA İSTANBUL’UN MARKA YÜZÜ”
Projenin İstanbul’un marka yüzlerinden biri haline geldiğini belirten Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “Projemize geçtiğimiz yıl 15 milyon yerli-yabancı ziyaretçi ağırladık. Bu yıl ise bu rakam 25 milyon kişiye çıkacak” diye konuştu.
Denizcilik sektörü adına ise kurdukları Via Fuarcılık ile düzenledikleri fuarlarla bugüne kadar sektörü Tuzla’ya taşıdıklarını kaydeden Coşkun Bayraktar, “Tuzla bugüne kadar denizciliğin, tersanelerin kalbiydi. Şimdi ise tekne sahiplerinin en çok ilgilendiği marinaların arasında Viaport Marina bulunuyor” dedi.
 

nr

Yukarı