Ana içeriğe atla

yu7676

MALLREPORT

Sektörel en güncel konular 9. AVM Yatırımları Konferansı’nda ele alınacak

14.02.2017 - 17:09

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından SOYSAL işbirliği ile düzenlenen AVM Yatırımları Konferansı’nın 9’uncusu bu sene 9 Mart Perşembe günü Wyndham Grand Levent İstanbul’da gerçekleşecek. 

Konferansın bu seneki konu başlıkları arasında; Türkiye ekonomisindeki sıcak gelişmeler ve küresel ekonominin ülkemize yansımaları, dijitalleşen dünya ve yeni pazarlama yaklaşımları, dünyadan en son AVM tasarım trendleri, yaratıcı ve yeni çözümler, yeni tüketim alışkanlıkları ve perakendeye etkileri, AVM’lerden ilginç hikayeler, farklı uygulamalar, sürdürülebilir, güvenli, müşterinin yaşamını kolaylaştıran AVM yönetimi ve sektörü yakından ilgilendiren en sıcak konular yer alıyor.

 AYD Başkanı Hulusi Belgü, bu sene 9’uncusu düzenlenen AVM Yatırımları Konferansı ile ilgili şöyle konuştu: “Perakende sektörü, AVM yatırımcısı, yöneticisi, perakendecisi, markaları, tedarikçileri ile bir bütünü temsil ediyor. Hepimiz Türkiye ekonomisine büyük değer katan bu zincirin birer halkasıyız. Her birimiz bu ülke için daha fazlasını yapmak için çaba içindeyiz. IX. AVM Yatırımları Konferansı’nda da tam da bunları konuşmak üzere bir araya geliyoruz.”

“BAŞKANLAR OTURUMU”NDA YILDIZLAR GEÇİDİ
IX. AVM Yatırımları Konferansı, perakende sektörünün tüm temsilcilerini, sektörün önde gelen derneklerinin başkanlarını “Başkanlar Oturumu”nda bir araya getirecek. SOYSAL Kurucusu Suat Soysal’ın moderatörlüğünü yapacağı “Başkanlar Oturumu”na TAMPF (Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Başkanı) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kurşun, KMD (Kategori Mağazacılığı Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar, TMD (Tescilli Markalar Derneği) Yönetim Kurulu başkanı Hülya Aslantaş, AYD (Alışveriş Merkezleri veYatırımcıları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü, TURYİD (Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer, BMD (Birleşmiş Markalar Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, GPD (Gıda Perakendecileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Songör katılacak.

Başkanlar Oturumu’nda perakendenin mevcut durumu masaya yatırılırken, sektörün geleceğine ilişkin tespitler ve yol haritaları paylaşılacak. Oturumda, başkanlar sektörün güçlü ve zayıf yanlarını, önündeki fırsat ve tehditleri değerlendirecek ve bu değerlendirmeden hareketle, çözüm önerilerini, sektörün her kesimine düşen görevleri, atılması gereken adımları ortaya koyacak.

YENİDÜNYA DÜZENİNİN LİDERİ LEONARD BRODY’DE KONUŞMACI OLARAK KATILACAK
IX. AVM Yatırımları Konferansı’nın en önemli konuşmacılarından biri yenidünya düzeninin tartışmalar yaratan lideri olarak tanımlanan Leonard Brody olacak. Brody konferansta önümüzdeki 2 yılda yaşayacağımız “tahmin edilemez” değişimi anlatacak. Dijital dünyada iş dünyasının ve insan davranışının evrimini en iyi değerlendiren girişimcilerden biri olan ve Birleşmiş Milletler, G8, Hindistan, İrlanda ve Güney Afrika’ya danışmanlık yapan Brody, “40 yaşın altındaki en başarılı 40 insan” listesinde. Kurucusu olduğu, dünyanın en büyük haber sitelerinden biri olan NowPublic, Time dergisinin belirlediği “dünyanın en iyi 50 web sitesi” arasında ve Emmy ödülüne sahip. Brody’nin “InnovationNation” ve diğer kitapları ise dünyada bestseller oldu. Dijitalleşmeyle dünyanın “yeniden yazıldığını” söyleyen Brody, konferansta şirketlerin bu dönüşümde başarıyı yakalamaları için ipuçları sunarken fiziksel self ve dijital self karşıtlığının pazarlamaya etkilerini anlatacak.

EKONOMİDE NE OLUYOR? NE OLACAK? SORULARINA MAHFİ EĞİLMEZ CEVAP VERECEK
Konferansın bir diğer konuşmacısı ise ülkemizin önde gelen ekonomistlerinden Mahfi Eğilmez. Mahfi Eğilmez, konuşmasında önümüzdeki ekonomik fırsat ve tehditleri değerlendirerek işimiz için doğru kararlar almak, kısa ve orta vadeli planlarımızı doğru yapmak için yol gösterecek. Türkiye ekonomisi nereye gidiyor? Küresel ekonomideki gelişmelerin ülkemize yansımaları ne olacak? Döviz kurları 2017’de nasıl seyredecek? Yatırımlarımızı yaparken bizleri ne tür ekonomik riskler bekliyor? gibi sorulara da IX. AVM Yatırımları Konferansı’nda cevap aranacak.

AVM’LERDE GÜVENLİK KONUSUNU SECURİTAS ANLATACAK
AVM’lerde yeni güvenlik uygulamaları gündeme gelirken, ziyaretçilerin artan güvenlik beklentilerini karşılamak büyük önem taşıyor. Risklerimiz neler? Nasıl tedbirler almalıyız? Ziyaretçiyi güvende hissettirmek için ne yapmalıyız? Güvenlik hizmeti alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, IX. AVM Yatırımları Konferansı’nda tüm bu sorulara yanıt verirken yeni güvenlik ortamıyla ilgili de ufuk açıcı bir oturum yapacak.

KIRMIZI KOLTUK’TA PERAKENDENİN GENÇ YÖNETİCİLERİ SEKTÖRDEKİ TRENDLERİ ANLATACAK
Konferansın “Kırmızı Koltuk”unda bu sene perakende sektörünün genç kuşak temsilcilerinden HD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Demirağ ve Derimod Yönetim Kurulu Üyesi Murat Zaim oturacak. Zorlu Gayrimenkul Grubu Genel Müdürü Didem Aydın’ın moderatörlüğünü yapacağını Kırmızı Koltuk’ta Demirağ ve Zaim perakende sektöründeki trendleri aktaracak.

,

Yukarı