Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Sadece bir AVM değil, birden fazla AVM kayıtları tek veri tabanında!

17.11.2017 - 09:41

SUNDUĞU HER ÇÖZÜM İÇİN ÖNCELİKLE AR-GE ÇALIŞMALARINI ÖN PLANDA TUTTUKLARINI BELİRTEN DND YAZILIM GENEL MÜDÜRÜ ALİ ÖZCAN, YALNIZCA BİR DEĞİL, AVM YATIRIMCISININ SAHİP OLDUĞU BİRDEN FAZLA ALIŞVERİŞ MERKEZİ KAYITLARINI, TEK BİR VERİ TABANI ÜZERİNDE BÜTÜNLEŞİK VERİ MADENCİLİĞİ MANTIĞINA DAYANDIRDIKLARINI BELİRTTİ.

DND Yazılım firması ve firmanın özellikle perakende sektörüne sunduğu çözümler hakkında bilgi verir misiniz? 
DND Yazılım 2008 yılında kurulmuş olan ve 2009 yılından günümüze Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde faaliyetini sürdüren bir Ar-Ge firmasıdır. DND; sunduğu her çözüm için öncelikle Ar-Ge çalışmalarını ön planda tutmakta, ülkemizde sayısı her geçen gün artan AVM sektörü yatırımcılarının önemli bir ihtiyacı AVM yönetimi yazılımı bilinci ve 2010 yılından beri süregelen sektör birikimiyle Ar-Ge çalışmalarını en üst düzeye taşımak için sürekli çalışmaktadır. DND Yazılım “Adin-S MALL Solution,  Türkiye’nin en gelişmiş AVM yönetim yazılımı” derken,  bunu 7 yıllık tecrübe ve Ar-Ge çalışmasına dayandırıyor. Sadece bir AVM değil, yatırımcının sahip olduğu birden fazla AVM kayıtlarını, tek veri tabanı üzerinde bütünleşik veri madenciliği mantığına dayandırmaktadır.
DND Yazılım, 1C: Enterprise Türkiye Localization Partner’ıdır. Adin-S MALL güçlü ve açık kaynak kodlu 1C: Enterprise platformu üzerinde geliştirilmiştir. 

Ürünlerinizin perakende sektörüne kazandırdığı katma değerler nelerdir?
Adin-S MALL Solution, geniş kapsamlı kiracı sözleşme verilerine dayalı karmaşık hesaplamalarda kullanıcı hatası faktörünü sıfıra indirgemektedir. Ayrıca, ıslak imzalı dokümanlar sistem içerisinde saklanır ve kolay erişim sağlanabilmektedir.
Manuel olarak 1 hafta gibi bir zamanda yapılan sözleşmeye dayalı faturaların oluşturulması dakikalar içerisinde hazırlanabilmekte ve ciddi bir zaman tasarrufu sağlanabilmektedir.
DND, vizyonu gereği müşterilerinin görüşlerini en iyi şekilde değerlendirerek, yazılımı her geçen gün daha iyi bir noktaya taşımayı hedefler.

ERP sisteminin verimliliğe etkisi nedir? Firmaların ERP'yi seçmesi için sistemin öneminden kısaca bahseder misiniz?
DND’nin AVM yatırımcılarına sunduğu yazılım, ERP ile bütünleşik haldedir ve tek bir platform üzerinde yatırımcının bütün ihtiyaçlarını karşılayacak durumdadır. ERP’nin önemi sektör bazlı değişkenli göstermekte olup, AVM yatırımcıları açısından baktığımızda; geçmişe dönük doğru raporlar alabilme ve ileriye dönük projeksiyon yapabilme yeteneğidir. Adin-S MALL gelişmiş BI teknolojisi ile esnek rapor geliştirme imkanına sahiptir. Ayrıca açık kaynak kodlu ERP yazılımı olması sebebi ile tercih nedenidir.

Peki, perakende sektörünün dijitalleşmeye yatırımları ne durumda? Bu yatırımlar sizce yeterli mi?
AVM sektöründeki yatırımcılar işlerin manuel olarak değil, sistem tarafından yapılması farkındalığına emin adımlarla gitmektedir. Yapılan işin karmaşıklığı kullanıcı hatalarını artırması nedeniyle sektör dijitalleşmektedir. Henüz yeterli seviyede olmamasına karşın gelecek birkaç yıl içerisinde AVM’lerin artış hızına bağlı olarak dijitalleşmeye yatırımın hızla artacağını öngörmekteyiz.

nb

Yukarı