Ana içeriğe atla

ggh

Polonya, Orta ve Doğu Avrupa Pazarları için Sierra Balmain Ortaklığı Gerçekleştirildi

12.02.2019 - 14:35

YAŞAYAN PERAKENDE MERKEZLİ GAYRİMENKULLERİN GELİŞTİRİLMESİ VE HİZMET SAĞLAYICISI OLAN SONAE SIERRA, BALMAIN ASSET MANAGEMENT GROUP’UN ORTA AVRUPA PLATFORMUNDA YÜZDE 50 ORANINDA HİSSE SATIN ALDI.

Balmain, Avrupa’da köklü bir geçmişe sahip olan, perakende ve eğlence merkezli gayrimenkullerinde hizmet veren deneyimli bir işletme ortağı ve birçok dalda hizmet veren bir hizmet sağlayıcısı. Sonae Sierra, Balmain ile yapmış olduğu ortaklık kapsamında, yüzde 50 oranında hisse satın alarak Polonya pazarına adım attı ve bu ortaklık sayesinde Orta ve Doğu Avrupa pazarlarında büyüme hedeflerini kolaylaştırdı. Sonae Sierra, ilk olarak Polonya’da 15 farklı şehirde toplam 15 alışveriş merkezinden oluşan Balmain’in Polonya portföyünün mevcut hizmetlerinin genişlemeye devam etmesine odaklanacak. Balmain Group’un alt grubu olan BSC Gayrimenkul Danışmanlığı ve BSC Yönetim Hizmetleri, Sierra Balmain markası ile yeniden adlandırılacak ancak ayrı bir şekilde yönetim hizmetlerine devam edecek.

Yeni ortaklıkta doğrudan bir yatırımcı olmayacak, dış yatırımcıları ve fon sağlayıcılarına pazar lideri olan hizmetlerini sunmaya devam edecek.

YEREL PAZAR BİLGİSİ VE DENEYİMLER BİRLEŞECEK
Sierra Balmain, Sonae Sierra ve Balmain ekibinin yerel pazar bilgisi ile deneyimlerini birleştirecek. 100’den fazla deneyimli profesyonel ile 430 bin metrekareden fazla kiralanabilir brüt alanda,  bin 170’den fazla kiracıya hizmet veren ve 1 milyar Euro değerinde bir portföyü yöneten Sierra Balmain ortaklığı portföyün tamamına Varlık Yönetimi, Yönetim Hizmetleri ve Kiralama Hizmetlerinin bir kombinasyonunu sağlayacak.

Sonae Sierra’nın Yatırım Direktörü ve Yönetim Kurulu Başkanı Pedro Caupers, “Sonae Sierra ve Balmain’in benzersiz sinerjisi ile yeni pazarlara yatırım yaparak ortaklık kurmaya alışkınız ve bu birliktelik faaliyetlerimizi Polonya ve ilgili pazarlarda büyütmemize olanak sağlayacaktır.  Bu ortaklık ile Orta ve Doğru Avrupa pazarlarında büyümenin temellerini oluştururken, Polonya’da var olan portfolyoya sunacağımız hizmetlerimizi güçlendirecektir.” ifadelerine yer verdi.

Balmain Group Genel Müdürü James Turner ise bu ortaklık için, “Sonae Sierra ile ortaklığa adım attığımız için hem mutlu hem de heyecanlıyız. Görüşmelerin başından itibaren, müşterilerimizin gayrimenkul yatırımları için yenilikçi ortamlar yaratılması konusunda üstleneceğimiz operasyonel sinerjilerde hem fikir kaldık. Sierra Balmain’in deneyimi, kaynakları ve başarıları ile faaliyet gösterdiğimiz alanlarda Polonya’ya ve bölgelere yeni bir bakış açısı getirecektir.” yorumlarını yaptı.

nb

Yukarı