Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

PANDEMİDE 5 YENİ AVM KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI

24.02.2021 - 11:24

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisinin en fazla etkilediği yatırımlar arasında yer alan AVM’lerde önümüzdeki dönemde planlanan açılışlar yeniden gözden geçiriliyor. Öyle ki 2020 yılında 11 AVM’nin açılması planlanırken, bunlardan sadece 5’i kapılarını ziyaretçilerine açabildi. Pandemi sebebiyle yaşanan kısıtlamalar ve karantina sürecinde Siirt Park AVM, Mardian Mall, Kumsmall Factory AVM, Cizre Park ve Park Karaman alışveriş merkezlerinin açılışları yapıldı. 2022 sonuna kadar ise yaklaşık 35 alışveriş merkezinin daha açılması bekleniyor. Hali hazırda Türkiye’de faaliyet gösteren AVM sayısı 440’a ulaşmış durumda. Toplam pazar büyüklüğü ise 58 milyar dolar. AVM’lerde istihdam edilen kişi sayısı da 500 bini buluyor.

 

ÖZLEMLE BEKLENEN SİİRT PARK AVM AÇILDI

Türkiye’nin önde gelen markalarının yer aldığı Siirt Park AVM, 24 Eylül Perşembe günü açıldı. Üçyol A.Ş’nin yatırımcısı olduğu Siirt Park AVM’nin hizmete girmesiyle birlikte Siirtlilerin rahatça zaman geçirip, alışveriş yapabilecekleri yepyeni bir mekanları oldu. Siirtlilere hizmet veren bazı marka şöyle: Mavi, US Polo, Boyner Outlet, LC Waikiki, Kiğılı, İnci Dexter, D’S Damat, Flo, Karaca Home, Migros, Burger King, Popeyes, Alaçatı Muhallebicisi, Sbarro, Tavuk Dünyası, Kimlik&Paulmark, Armine, Karaer, Euromoda, Said Efendi, Big People’s, Usta Pideci, Simit Sarayı, Yalınayak, Karaca Home, Alvina. Ayrıca ebebek, bölgenin en büyük mağazasını Siirt Park AVM’de açıyor. Sinema ve eğlence alanlarıyla da bölgenin cazibe merkezi olacak Siirt Park AVM’de 6 adet sinema salonu hizmet verecek. 4 bin 500 metrekare eğlence alanının bulunduğu AVM’de, soft play çocuk eğlence alanı ile çocuklar için meslek oyun atölyeleri ve parti odaları mevcut.

hg

CİZRE PARK BÖLGEYE YENİ BİR SOLUK KATTI

Şırnak’ın en önemli ilçelerinden olan Cizre’ye yeni bir soluk katacak ve bölge halkının buluşma noktası olacak Cizre Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi 25 Temmuz’da kapılarını ziyaretçilerine açtı. Bölgenin ilk ve tek AVM cadde projesi olan Cizre Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin lokasyonu; bölgenin en büyük ticari aksı olan Irak-Silopi Yolu, Şırnak Cizre arası ulaşımı kolaylaştıracak olan Yeni Şırnak Yolu ve Mardin-Şırnak yolunun kesişim noktasında yer almasıyla projeye değer katıyor. Rahat ve güvenli bir  alışveriş ortamı ile vatandaşların sosyalleşmesi ve yaşam kalitelerini arttırması yönünden olanak sağlayan açık alan konsepti ile dikkat çeken Cizre Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi projesinin açılması; sosyal, ekonomik, kültürel katkılarının yanı sıra istihdam açısından da gençlere iş imkanları sağlamış ve  7’den 70’e her yaştan bölge halkının Cizre Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde keyifle vakit geçirebilmesi amaçlanmıştır.

dfg

AVRUPA’NIN EN BÜYÜK KARMA PROJESİ: KUMSMALL

Avrupa’nın ve Türkiye'nin en büyük karma alışveriş merkezi KUMSmall Factory 29 Ekim’de açıldı. Anadolu’nun merkezi Kayseri’de açılan ve içerisinde AVM, İş merkezi, otel ve eğlence merkezi gibi birçok seçenek bulunan, dünyanın ünlü yerli ve yabancı markalarını bir araya getiren KUMSmall Factory AVM, 2 milyar TL’ye yakın yatırım maliyeti, 1.500.000 m² açık, 900.000 m² kapalı alana kurulan 302.000 m²’lik satış alanında, 180.000 m²’lik kiralanabilir alanıyla, 400 adet mağaza ve 6000 araçlık otoparkıyla hizmet verecek. KUMSmall Factory AVM, mağazalarıyla moda tutkunlarına, restoran ve kafeleriyle her şeyin en iyisini arayan lezzet düşkünlerine hitap ediyor. İnşaatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile TOKİ tarafından yapılan KUMSmall AVM'nin "Mobilya Bölümü" 19 Eylül'de Kayseri'de açıldı. Zengin marka karmasıyla birçok ünlü markayı bir araya toplayan ve önemli bir başarıya imza atan KUMSmall AVM ziyaretçilerden tam not aldı.

gf

MARDİNLİLERİN YENİ BULUŞMA NOKTASI: MARDİAN MALL

Mardin'de Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Grup yatırım ortaklığıyla inşa edilen Mardian Mall Alışveriş Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi. Farklı yeme içme, eğlence ve sosyalleşme konseptiyle tüketicilerin yaşamına dokunmaya hazırlanan Mardian Mall, Mardin’in hayat bulduğu bir buluşma noktası olacak. Mardian Mall’de ziyaretçiler keyifli ve ferah bir ortamda alışveriş yaparken, keyifli bir deneyimin de tadını çıkaracak. 70 bin metrekare inşaat alanı bulunan projede alışveriş merkezine 50 bin metrekare alan ayrılmış olup, 30 bin metrekare kiralanabilir alan, bin 500 araç kapasiteli otopark ve 6 sinema salonu bulunacak. Ayrıca Mardian Mall, etkinlik alanlarıyla da Mardin’de unutulmaz anların adresi olacak. Mardian Mall, Mardinli çocukları da unutmadı. Tifiland Çocuk Eğlence Merkezi, 1.750 metrekarelik alanda çocuklara unutamayacakları eğlenceli deneyimler sunacak. Ayrıca Cinema Pink, Güneydoğu Anadolu’daki ilk sinema salonlarıyla Mardian Mall’de hizmet verecek.

sw

KARAMAN’IN YENİ CAZİBE MERKEZİ: PARK KARAMAN

Karaman’ın ilk alışveriş ve yaşam merkezi Park Karaman AVM, 26 Kasım’da kapılarını ziyaretçilerine açtı. Pandemi koşullarına göre hizmet veren Park Karaman; Karamanlıları gıda, giyim, eğlence ve hizmet gruplarından 100’ün üzerinde mağaza ile buluşturdu. Şehrin en işlek ve ulaşımı en kolay noktalarından birinde bulunan Park Karaman, Mersin ve Konya otoyolu ile Ermenek ve Ereğli ilçe yollarının kesişme noktasında yer alan otogar kavşağında hizmet veriyor. Pandemi döneminin zorluklarına rağmen 150 Milyon TL yatırımla hayata geçen Park Karaman, toplam yatırım değeri 300 Milyon TL’yi bulan bir ticaret hacmi ile 1 bin 200 kişiye iş imkanı sağlıyor. Park Karaman’da e-Bebek’ten Penti’ye, Mavi’den FLO’ya, DeFacto’dan Karaca’ya, English Home’dan Atasun Optik’e, Burger King’den Özsüt’e, Gratis’ten Tavuk Dünyası’na, Migros’dan Kiğılı’ya, Playland’den Toyzz Shop’a kadar tüm Türkiye’nin bildiği ve sevdiği markalar yer alıyor.

TAVADA TAVUK

Yukarı