Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Ordu Ünye’de “15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve AVM Projesi”

10.05.2018 - 16:51

Yatırımını Göç Kardeşler İnşaat Sanayi’nin gerçekleştirdiği 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve AVM Projesi, 15 Temmuz 2018’ de kapılarını ziyaretçilere açıyor.

Yatırımını Göç  Kardeşler İnşaat Sanayi’nin gerçekleştirdiği 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve AVM Projesi; Ünye Stadı yanında, çarşı içerisinde, alışveriş merkezi (cadde mağazaları konseptinde), kent meydanı, kültür merkezi  ve buz pisti olarak planlanmış bir proje. 

“KENT MEYDANI” ÜNYELİLERİN BULUŞMA NOKTASI OLACAK
Proje,  -1 bodrum + zemin kat  +  asma kat + teras kat olmak üzere 4 kattan oluşuyor. Otopark alanı,  bodrum katta 6 bin metrekare kapalı alana sahip ve 400 araç kapasiteli. Asansörler ile otoparka giriş-çıkış 2 taraftan da sağlanıyor. Zemin katta AVM alanında yer alan 5 bin metrekarelik “Kent Meydanı”, Ünye halkının alışageldiği buluşma, günün yorgunluğunu atma, sosyal yaşam alanı olma özelliğini taşıyor. Mağazalar da bu alanın iki yanında konumlanıyor. Meydana 4 taraftan yaya giriş ve çıkışı bulunuyor. İşyerlerine hem meydandan hem de dış cepheden giriş ve çıkış olacak.

 DIŞ CEPHE SELÇUKLU MİMARİSİNDEN ESİNLENİLDİ
Her iki taraftaki işyerlerinin önünde hem yağmurlu havalarda hem de güneşli havalarda yürüyebilecekleri üstü kapalı, 6 metre genişliğinde yürüyüş yolları ve ışıklandırılmış süs havuzu bulunuyor. Projenin dış cephesinde Selçuklu mimarisinden esinlenilmiş. Projede toplam 10 bin metrekare kapalı alana sahip, simetrik olmayan 50 adet işyeri mevcut. İşyerleri  1, 2, 3 ve 4 katlı olmak üzere her işe uygun seçenekler içeriyor. AVM içerisinde; market, yapı market, çok katlı mağaza, çocuk giyim, yeme içme alanı, bowling ve eğlence merkezi, buz pisti gibi sektörlerden firmalar yer alacak.
15 Temmuz 2018’de açılması planlanan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve AVM Projesi Anadolu’da bu tip ilk proje olma özelliğini taşıyor.
Projenin kiralama ve yönetim danışmanlığını “AVM İletişim & Danışmanlık “ yürütecek.

nb

Yukarı