Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

MR MALL YATIRIMCILARA VE KİRACILARA ADİL ÇÖZÜMLER SUNUYOR

06.09.2021 - 10:50

AVM Yönetimi ve kiralama danışmanlığı hizmetleriyle MR Mall Danışmanlık bayileşmek isteyen markalara da kurumsal yollarla marka kimliği oluşturuyor. Yatırımları ve hizmet kapsamlarını MR Mall Danışmanlık Kurucusu Ömer Gamzeli ile konuştuk.

MR Yönetim Kiralama ve Yatırım Danışmanlığı olarak sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi verir misiniz?


MR olarak ana hizmetimiz olan AVM yönetim ve kiralama danışmanlığının yanında alanlarında uzman ekibimiz ile proje geliştirme, varlık mülk tesis yönetimi, marka danışmanlığı ve kurumsal kiralama hizmetleri de sunuyoruz. 


Bayileşmek isteyen markalara nasıl destek veriyorsunuz?


Bayileşmek ve şubeleşmek isteyen markalara da talepleri doğrultusunda hizmet veriyoruz. Bayileşme talebi olan markalarımıza önce kurumsal bir yol haritası çizerek marka kimliğini oluşturmakla başlıyoruz. Sonrasında bu harita üzerinden seyrederken standart fiziki ve ticari şartlar belirleniyor. Marka ana hedefleri göz önünde bulundurularak adım adım hedefe doğru yol almalarını sağlıyoruz. Şubeleşmek isteyen markalarımıza da başarılı ve istikrarlı olacakları yeni yerler yeni projeler yaratıp kendilerine sunuyoruz. Fiziki ve ticari şartları uyan yerler için öncülük ederek şubeleştiriyoruz. 


MR Danışmanlık olarak sürdürmekte olduğunuz yatırımlar nelerdir? Planladığınız yatırımlarınız var mı?


MR kurulduğu günden bugüne yani yaklaşık 1 yıl gibi bir süre zarfında yaklaşık 550.000 m2 kiralanabilir alana sahip AVM projesine, yaklaşık 80.000 m2 kurumsal kiralama ticari alanlara ve 4 tesis yönetimine hizmet vermiş ve büyüyerek hizmetini sürdürmektedir. Planladığımız ve uygulamasına geçtiğimiz yatırımlarımızın başında MR Real Estate gelmektedir. Öncelikli olarak merkezimiz olan İzmir ve bölgesinde hizmete başladığımız MR Real Estate hizmet verdiğimiz AVM ve perakende sektörünün dışında AVM operasyonu ile gayrimenkul ve toplu konut yönetimlerini kapsayan yeni oluşumumuzdur. Zaman geçtikçe MR Real Estate için farklı il ve bölgelerde bayileşme planlarımız olduğunu da belirtmek isterim.


Danışmanlık hizmeti verdiğiniz AVM’lerde gerçekleştirilecek yatırımlarda dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir? 


Hizmet verdiğimiz AVM’lerde gerçekleşen yatırımlarda hem kiracıyı hem de AVM  yatırımcısını düşünerek istikrarlılık açısından adil olmaya gayret ediyoruz. Yatırımcıyı ve kiracıyı düşünerek ticari şartlar hazırlıyoruz. Yatırımcıyı ve yönetimi zorlamayacak kiralamalar yapmaya özen gösteriyoruz. Yatırım ve kiracı analizini detaylı şekilde yaparak yatırımcımızın onayına sunuyoruz. Ve tüm bunları her zaman dediğimiz gibi dürüstlük ve saydamlık ilkemizle yapıyoruz.

nb

Yukarı