Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

MİGROS 1071 BAYBURT CADDE PROJESİNDE AÇILDI

20.08.2019 - 10:02

NTS Danışmanlık tarafından kiralaması ve yönetimi gerçekleştirilen 1071 BAYBURT projesinde Migros halkın yoğun ilgisi ile açıldı.

Lokasyon olarak sırasıyla Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü ve Bayburt adliye sarayı yanında yer alan 1071 Bayburt projesi, Yıldırım Çayı'nın kenarında konumlanırken  merkezde 180 adet konut ve 15 bin metrekare kiralanabilir alanda bölgenin ilk cadde AVM  projesi olarak her yaştan tüketiciye hitap eden mağazalar, kafe ve restoranlarla aradığınız her şeyi bir arada bulacağınız bir alışveriş ve yaşam merkezi olma yolunda ilerliyor.
Şehrin kalbinden geçen Çoruh nehri, kalesi ve saat kulesi, ortasından geçen deresi ve hamarat halkıyla; sakin, küçük bir Anadolu şehri olan Bayburt, Karadeniz Bölgesi'nde bulunan bir ildir. Yerli halkın önemli bir bölümünü Türkmen/Çepniler oluşturuyor. 
Osmanlı döneminde “Çinimaçin Kalesi” de denilen Bayburt Kalesi, Dede Korkut Türbesi, Sünür Kutlu Bey Türbesi, Aydıntepe ilçesinde bulunan yeraltı şehri, 
Sarıkayalar Şelaleleri, Çimağıl Mağarası, Ulu Camii, Helva Köyü, Buz Mağarası, kayak sporuna ilgi gösterenler için Kop Dağı Kayak Merkezi, ilgi çekici turizm noktalarıdır.
Önemli tarihi yapılara ve doğal güzelliklere sahip olan Bayburt, Çoruh Nehri sayesinde her yıl birçok su sporları ile uğraşanların uğrak noktası haline gelmiştir. 
Avrupa’dan ‘Yılın Müzesi’ ödülü alan Baksı Müzesi, Doğu Karadeniz’in bakir doğasının tam ortasına kurulmuştur.

nb

Yukarı