Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Media Markt’tan yeni mağaza

17.10.2016 - 12:08

Media Markt, Türkiye’nin bir numaralı elektronik perakende markası olma hedefi doğrultusunda yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. 2016 yılı sonuna kadar toplam 160 milyon TL’lik yatırım planlayan şirket, Eylül ayında açılışını yapacağı dört mağazadan ilkini Levent Sanayi Mahallesi’nde açtı.

Avrupa’nın açık ara bir numaralı parekende zinciri Media Markt, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Media Markt, son mağaza yatırımını Eylül ayında İstanbul, Levent’te gerçekleştirdi. Perakende devi, Eylül ayı için planlanan 4 mağaza yatırımı kapsamında 697 metrekarelik Levent Mağazası’nı hizmete açtı. 
Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın da kurdele kesim törenine katıldığı açılışta bir konuşma yapan Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, Türkiye’nin en çok tercih edilen elektronik perakendecisi olma vizyonuyla yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini belirtti.


“TÜRKİYE’DE AÇIK ARA PAZAR LİDERİ OLMAYI HEDEFLİYORUZ”
Türkiye’nin, Media Saturn grubu içinde stratejik öneme sahip ülkelerin başında yer aldığını belirten Gökyıldırım, “15 ülkede faaliyet gösteren Media Markt, bulunduğu çoğu pazarda açık ara pazar lideri. Türkiye’de sadece pazar lideri olmayı değil, açık ara pazar lideri olmayı hedefliyoruz. Bu hedefimize doğru acelemiz olmadan emin adımlarla ilerliyoruz” dedi. 
1 Eylül tarihinde gerçekleştirilen Media Markt’ın Levent Sanayi Mahallesi mağazasındaki açılışa teknoloji severler yoğun ilgi gösterdi.

nr

Yukarı