Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Media Markt’tan ikinci Mağaza Yatırımı

17.10.2016 - 12:06

Media Markt, Levent Sanayi Mahallesi’nin ardından Eylül ayındaki ikinci mağaza açılışını Ankara Nata Vega Outlet’te gerçekleştirdi.

Avrupa’nın açık ara bir numaralı parekende zinciri Media Markt, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Perakende devi, Eylül ayı için planlanan 4 mağaza yatırımı kapsamında ikinci mağazasını İstanbul, Levent Sanayi Mahallesi’nin ardından Ankara Nata Vega Outlet’te hizmete açtı. Media Markt, bin 200 metrekare büyüklüğündeki yeni mağazasında, geniş ürün çeşitliliğinin yanı sıra dokunmatik ekranlar ile sınırsız online alışveriş deneyimini de Ankaralı müşterilerine sunuyor. 


“2016 YILI İÇİNDE 160 MİLYON TL’LİK YATIRIM”
Nata Vega AVM Genel Müdürü Tahir Çelik ve Nata Holding Genel Koordinatörü Süleyman Sayın’ın da katıldığı açılışta bir konuşma yapan Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, Türkiye’nin en çok tercih edilen elektronik perakendecisi olma vizyonuyla yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini belirtti. 
2016 yılsonuna kadar yüzde 20 oranında büyüme hedeflediklerini söyleyen Gökyıldırım; “Bu yıl içinde önemli bir bölümü mağazalara olmak üzere toplam 160 milyon TL’lik yatırımı hayata geçiriyoruz. İstanbul ve Ankara’da açtığımız mağazalarımızın ardından, Eylül ayında 2 yeni mağazamızı daha hizmete sunacağız. Geçtiğimiz 3-4 yıl ile kıyasladığımızda ciromuz yaklaşık 2 katına ulaştı. E-ticaretimiz de iki yıl içinde yüzde 120 büyüdü” dedi.

nr

Yukarı