Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

MALL OF KİRKUK'ÜN YÜZDE 80'İ KİRALANMIŞ DURUMDA

03.05.2021 - 14:24

Kerkük’ün ilk AVM’si Mall of Kirkuk, Ekim 2021’de kapılarını ziyaretçilerine açmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Hawkary Group’un büyük yatırımı, alışveriş, damak tadı, spor ve eğlencede A+ seçenekleri arayan tüm Kerküklülerin vazgeçilmezi olacak. Hawkary Group Başkan Vekili Ahmad Syan, “Seçkin bir mağaza karmasına sahip olacak Mall of Kirkuk’ün yaklaşık yüzde 80'i şu an kiralanmış durumda.” dedi.

Ahmad Bey, Hawkary Group’un kuruluşu ve faaliyetleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Mall of Kirkuk’un yatırımcısı olan Hawkary Group 1992’de Irak’ta kuruldu. 5 ana faaliyet alanında 2.500’e yakın çalışanı ile büyümeye devam eden Hawkary, Irak’ın Kadim şehri Kerkük’in ilk AVM’si de çok yakında hayata geçirecek. Hawkary Group’un faaliyet alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz:

Hawkary Pharmaceuticals: Hawkary, Irak'ta hızla büyüyen ilk beş İlaç Dağıtım Şirketinden biridir ve Irak pazarında önemli bir paya sahiptir. İlaç dağıtım ve pazarlamasını yaparken büyüyen ilaç pazarının ihtiyaçlarına göre proaktif olarak doğru ürünleri portföyüne ekleyerek bu büyümeyi sürdürmektedir.

Eğlence (Smileland Amusement City): Smileland Amusement City, Hawkary grubunun çocuk ve yetişkin eğlence sektöründe Irak’ın ikonik amiral gemisidir. Hawkary Group’un çocuk ve yetişkin eğlence sektöründe Irak’ta açık ara önde olmasını sağlayan Smileland, lunapark, aquapark, softplay oyun alanları, elektronik oyun parkları, rekreasyon alanları ile Irak’ın bir çok şehrinde binlerce m2 alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Hipermarket (Teammart, Irak'taki ilk market zinciri): Teammart, Irak'ta 120 süpermarket ve 1 hipermarketten oluşan ilk market zinciri olarak kabul ediliyor. Süpermarketlerin toplam satış alanı yaklaşık 62.000 m²'dir ve milyonlarca müşteri her yıl tüm süpermarketlerimizi ziyaret etmektedir. Şu anda yaklaşık 2.000 kişi Teammart'ta çalışıyor.

Sağlık Sektörü: Mihrabani Hastanesi, 2022 yılında inşaatı tamamlanarak Erbil’de faaliyete geçecek. Stratejik bir konuma sahip olan Mihribani Hastenesi 100 yataklı olup  6 bin 114 m² alan sahiptir.

Emlak: 2006 yılından bu yana gayrimenkul geliştirme faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Tüketicilerin ve iş dünyasının, kurumsal hizmetlere artan taleplerine istinaden  lüks gayrimenkul inşası ve yönetimi için ilk ofisimizi açtık. Emlak şirketlerimiz arasında Minarat Al Mudn, Tishk, Vinisya ve Zest Properties bulunmaktadır.

Peki, Mall of Kirkuk yatırımınızdan bahsedebilir misiniz?

Hawkary Grup’un kurumsal felsefe ve kurumsal kültürünün Mall of Kirkuk’un kurumsal davranışını belirlediğini söyleyebilirim. Mall of Kirkuk’u, Kerkük’te hızla kalabalıklaşan ama aynı süreçte tüketicinin ihtiyaçlarına cevap vermeyen cadde perakendesinin arasından sıyrılabilecek bir kimliğe, marka karmasına ve hizmet rekabetinde farklılaşabilecek bir anlayışa sahip olacak şekilde tasarladık ve planladık. Sadece alışverişe endeksli değil, içinde bulunmayı bile özendirecek, şehrin dönüşümünün simgesi olacak bir yapı ve bir karma oluşturulması hedefledik. Benzersiz markaları, mimari detayları, kullanıcı dostu anlayışı ve farklılık yaratacak AVM felsefesiyle Mall of Kirkuk, Kerkük’te alışverişi yeniden tanımlayan bir yaşam biçimi sunmak için Ekim’de kapılarını açıyor.

TAVADA TAVUK

Yukarı