Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Karadeniz'in kalbi Piazza'da atıyor / Heart of the black sea beats in Piazza

16.11.2016 - 10:01

Karadeniz bölgesinin en büyük ve en çok tercih edilen alışveriş ve yaşam merkezi Samsun Piazza, açıldığı günden bu yana, her yaştan ziyaretçisine hitap eden çeşitli etkinlikleri ile şehrin nabzını tutuyor.

The largest and the most preferred Shopping and Living Center, Samsun Piazza, feels the pulse of the city with its various activities, addressing its visitors of all ages since the day it opened.

 

Karadeniz'in kalbi Piazza'da atıyor / Heart of the black sea beats in Piazza 

Açıldığı 2013 senesinden bugüne bölgesinde en çok tercih edilen cazibe merkezi olan Samsun Piazza, iddiasını 2016 yılı boyunca da sürdürdü. Açılışından bu yana 51 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlayan Samsun Piazza, hem renkli aktiviteleri hem de marka karması ile Karadenizlilerin favori buluşma noktası. 
2014 yılında Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi (International Council of Shopping Centers ICSC) tarafından düzenlenen ‘Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi’ onur ödülünü alan Samsun Piazza, 2016 yılını doludizgin etkinlik ve projelerle geçirdi. 


BU KAMPANYALAR ÇOK KONUŞULDU! BU RAKAMLAR REKOR MU?
Özel günlerin ve haftaların anlam ve önemine uygun etkinlikler ile hem yetişkinlere hem de küçüklere yönelik aktivitelere ev sahipliği yapan Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, bunun yanı sıra düzenlediği kampanyalarda, yüzlerce teknolojik ürün ve binlerce hediye kuponları ile ziyaretçilerine kazançlı alışveriş imkanı sağladı. Piazza’nın bugüne dek düzenlediği kampanyalarına yüzbinlerce ziyaretçi katıldı. Bu kampanya ve çekilişlerle 32 binin üzerinde hediye dağıtıldı. Dev kampanyalara ismini yazdıran Piazza, bugüne dek 1 ziyaretçisini ev ve 3 ziyaretçisini de araç sahibi yaptı. Ayrıca Piazza,  2017 yılının ilk aylarında da sürpriz kampanyası ile 1 ziyaretçisine araç, 10 ziyaretçisine ise teknolojik hediyeler kazandıracak.


ÜNLÜLERİN KARADENİZ’DEKİ BULUŞMA NOKTASI
Şehrin cazibe noktası Piazza, ziyaretçilerini Türkiye’nin ünlü isimleri ile çeşitli etkinliklerde bir araya getiriyor. Çağla Şikel, Özge Ulusoy, Carlos Martin gibi ünlü mankenlerin markaların koleksiyonlarını tanıttığı 3 sezon defilesine ve aralarında Mabel Matiz, Özdemir Erdoğan, Fettah Can, Aydilge, Ayşe Hatun Önal, İrem Derici ve Emre Kaya gibi isimlerin yer aldığı, Türk müziğinin popüler sanatçılarının konserlerine ev sahipliği yapan Piazza, bugüne dek 50’nin üzerinde yıldız ismi ağırladı. Piazza’nın ağırladığı ünlü isimler arasında köşe yazarı Ayşe Arman, şair ve yazar Kahraman Tazeoğlu, gazeteci, program yapımcısı ve yazar Seda Akgül’de yer aldı. Mini konserler ve imza günleri ile modanın trendlerini ünlü mankenlerin sunumu ile moda tutkularına gösteren Piazza bundan sonra da ziyaretçilerini renkli isimlerle buluşturmaya devam edecek. 


ÇOCUKLARA EĞLENCENİN KAPILARINI AÇIYOR
Piazza’nın miniklere yönelik düzenlediği etkinlikleri tek çatı altında topladığı Çocuk Kulübü, AVM’nin en çok ilgi çeken durakları arasında. Eğitici ve öğretici çocuk atölyelerinde eğlenirken öğrenen çocuklar, birbirinden farklı içeriklerle hazırlanan etkinliklerde hem yaratıcılıklarını konuşturuyor hem de unutulmaz anılarla Piazza’dan ayrılıyor.  Bugüne dek aralarında çocukların en sevdiği, ülkeleri tanıtan ve deneyimleten “Dünyayı Geziyoruz” atölyesi, geleceğin dahilerini buluşturan “Çarklar Atölyesi”, “Jonglörlük Eğitimi” atölyesi gibi toplam 324 atölye düzenleyen Piazza, bu etkinliklerde toplam 6 bin 480 çocuğunu ağırlayarak, onların anılarında yer edinme fırsatı yakaladı. 
Eğlence denince akla ilk gelen buluşma noktalarından Piazza, çocukların yanı sıra yetişkinler için de pek çok alternatif sunuyor. Sinema, bowling gibi sosyal alanları ile tercih edilen Piazza’da, onlarca kurum ve kuruluş ile bowling turnuvaları düzenlendi.


SANATIN HER DALINA DOKUNUYOR, ZİYARETÇİLERİNİ SANATLA BULUŞTURUYOR
Şehri sanatla ve sanatçıyla buluşturan, yarı profesyonel ve profesyonel isimlerin eserlerine ev sahipliği yapan Piazza, ziyaretçilerine AVM içerisinde sanata vakit ayırmaları için fırsat yaratıyor. Piazza, gezerken ve eğlenirken sanatı da ihmal etmek istemeyen ziyaretçileri için sık sık çeşitli sergilere kapılarını açıyor. Bugüne kadar 250’nin üzerinde sanatçının 10 binin üzerinde eserinden oluşan sergisine ev sahipliği yapan Piazza, Samsun’un sanatla buluşma noktası haline geldi. Resimden el işine kadar birçok alanda sergiyi sanatseverlerle buluşturan Piazza’nın kapıları sanatçılara ve eserlerine daima açık.


SOSYAL SORUMLULUĞUN ADI “PİAZZA”
Açıldığı günden bu yana sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden Piazza, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman Bakanlığı, Ceza ve Tutuk Evi, Türk Hava Kurumu, Silahlı Kuvvetler, Kızılay, Samsun’daki tüm Sivil Toplum Kuruluşları ( Rotary, Kikap, Tema, Adige vb.), özel okullar ve hastaneler ile birbirinden faydalı ve hayatlara dokunan sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirildi. 
“2015’te 2015 Mutlu Çocuk” projesi ile çok ses getiren bir harekete imza atan Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Rönesans Eğitim Vakfı ve Samsun Canik Belediyesi işbirliği ile Samsun’un Canik ilçesine bağlı köylerdeki öğrencilere ulaşmak,  yaşadıkları imkansızlıkları bir nebze de olsa azaltmak için yola çıktı.  Gönüllülük ve karşılıksız hizmet ilkesine bağlı olarak 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde başlatılan proje kapsamında Canik ilçesine bağlı köylerdeki çocuklar, kentte ikamet eden yaşıtları gibi sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerden yararlandı. 
Proje kapsamında 2 bin 15 çocuk; Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde bulunan Cinemaximum salonlarında film izledi, Play Bowling’teki lobutlar ve toplarla tanışma fırsatı buldu, YFY Buz Pisti’nde paten yapmanın keyfine vardı. Kendileri için hazırlanan hediyeler ve mutlu anılarla köylerine döndüler. 5 ay devam eden proje 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 2 bin 15 çocuğun hazırladığı gösterileri alışveriş merkezi ziyaretçilerine sunması ile son buldu. 


ORİGAMİ REKORU SAMSUN PİAZZA’DA KIRILDI
Samsun Piazza AVM’nin düzenlediği, Samsun’dan yüzlerce öğrencinin yaptığı binlerce origami ile “En Büyük Origami Turna Kuşu Sergisi” rekor denemesinde başarıya ulaştı. Japon kağıt katlama sanatı origami yöntemi ile 1-15 Haziran tarihleri arasında hazırlanan 6 bin 972 adet turna kuşu “Dünya Çocuk Rekorları” kitabına girmeye hak kazandı. Samsun Piazza’nın çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, çocuklara mutluluk getirmeyi amaçlayan 1 Haziran Dünya Çocuk Günü etkinlikleri kapsamında başlattığı origami rekor denemesi yazın en çok ilgi gören etkinlikleri arasındaki yerini aldı. Çocukların el işi kağıtlarından, dergi sayfalarından ve geri dönüşümlü kağıtlardan yaptıkları binlerce turna kuşu temalı origamiler,  açılan ‘En Büyük Origami Turna Kuşu Sergisi’nde meraklıları tarafından görüldü. Geri dönüşümlü kağıtlarla yapılan origamilerle, çocuklarda geri dönüşüm bilincinin gelişmesine katkıda bulunulurken, nesli tükenmekte olan turna kuşlarına da dikkat çekildi. 

 

 

 

The most preferred attraction center in its region since the year it opened, 2013, Samsun Piazza sustained this ambition throughout 2016 as well. Having hosted over 51 million visitors since it opened, Samsun Piazza is the favorite meeting point of the people of the Black Sea with both its colorful activities and brand mix. 
Samsun Piazza, which received ‘Best Shopping Center in Europe’ award, organized by the International Council of Shopping Centers, ICSC, spent 2016 with activities and projects at full speed. 


THESE CAMPAIGNS HAVE BEEN TALKED ABOUT A LOT! ARE THESE NUMBERS RECORDS?
In addition to hosting activities, which are exclusive for the significance of special days and weeks, for both adults and minors, Samsun Piazza Shopping and Living Center provided shopping experience for its visitors with the opportunity to win hundreds of technological products and thousands of gift coupons. Hundreds of thousands of visitors participated in the campaigns, organized by Piazza, so far. More than 32 thousand gifts were given at these campaigns and sweepstakes. Having had giant campaigns, Piazza gave a home to one of its visitors and a vehicle each to 3 of its visitors . In addition, Piazza, will give 1 vehicle to a visitor and technological gifts to 10 visitors.


MEETING POINT OF CELEBRITIES IN BLACK SEA
Attraction point of the city, Piazza, brings its visitors together with celebrities in Turkey at vaious activities. Having hosted 3 season fashion shows where such famous models as Cagla Sikel, Ozge Ulusoy and Carlos Martin introduced the collections of brands and concerts of popular artists of Turkish music, such as Mabel Matiz, Ozdemir Erdogan, Fettah Can, Aydilge, Ayse Hatun Onal, Irem Derici and Emre Kaya, Piazza has hosted more than 50 stars so far. Columnist Ayse Arman, poet and author Kahraman Tazeoglu, journalist, TV Show Producer and author Seda Akgul are among the famous names, hosted by Piazza. Exhibiting the trends in fashion through presentation of famous fashion models, mini concerts and autograph sessions, Piazza will continue to bring its visitors together with colorful names. 


IT OPENS THE DOORS OF ENTERTAINMENT FOR KIDS
Kids Club, Piazza collects the activities, organized for minors under one roof, is one of the most attractive stops at the shopping center. Children, who learn while having fun at educative and instructive children’s workshops both use their creativity and leave Piazza with unforgettable memories after activities, prepared using different content.  Piazza, which has organized a total of 324 workshops so far, including such workshops as “We are Traveling Around the World,” which is the favorite of kids and which introduce the countries and allowing them to experience them “Wheels,” which bring together the geniuses of the future and “Juggler Training,” hosted a total of 6 thousand and 480 children at these activities so far and had the opportunity to take place in their memories. 
One of the meeting points, which come to mind first when entertainment is mentioned, Piazza also offers many alternatives for adults in addition to children. Piazza, which is preferred with its areas for such social areas as Movie Theaters and bowling halls, bowling tournaments have been held at Piazza with tens of institutions and organizations.


IT TOUCHES EVERY BRANCH OF ART AND BRINGS ITS VISITORS TOGETHER WITH ART
Bringing the city togehter with art and artists, Piazza, creates opportunities for its visitors to allocate time for art in the shopping center by hosting the works of semi professional and professional artists. Piazza opens its doors frequently for various exhibitions for its visitors, who do not want to neglect art while going around and having fun. Having hosted exhibitions of more than 250 artists, which consist of over 10 thousand works of art, Piazza has become the point in Samsun to meet with art. Bringing exhibitions in many fields from paintings to handicraft and art lovers together, Piazza’s doors are always open for artists and their works of art.


NAME OF SOCIAL RESPONSIBILITY IS “PIAZZA”
Acting through sense of responsibility, Piazza carried out social responsibility projects, which are very useful and touched people’s lives with the Ministry of Health, Ministry of Education, Ministry of Forestry, Penitentiary, Turkish Air Association, Armed Forces, The Red Crescent, All Nongovernmental Organizations ( Rotary, Kikap, Tema, Adige etc.) in Samsun, private schools and hospitals. 
Implementing a project, named “2015 Happy Children in 2015,” which was very successful, Samsun Piazza Shopping and Living Center started off, collaborating with Ronesans Education Foundation  and Samsun Canik Municipality to reach students and to decrease the impossibilities they experience a little, in villages of Canik County in Samsun. Children in villages of Canik County participated in social, cultural and sports activities like their peers, who live in the city, in the scope of the project, which is volunary and complimentary, started on 20 November World Children’s Rights Day. 
2 Thousand and 15 children watched movies at Cinemaximum theaters, found the opportunities to meet the bowling pins and balls at Play Bowling and enjoyed ice skating at YFY Ice Rink at Samsun Piazza Shopping and Living Center. They wne tback to their villages with the presents, prpeared for them, and happy memories. The project, which continued for 5 months, ended with the show, 2015 children prepared for the visitors of the shopping center on 23 April National Sovereignty and Children’s Day. 


ORIGAMI RECORD WAS BROKEN AT SAMSUN PIAZZA
Organized by Samsun Piazza Shopping Center,“Largest Origami Crane Exhibition” record attempt by hundreds of students from Samsun was successful with thousands of Origamis. 6 Thousand and 972 cranes, made in Japanese paper folding art, origami, between 1-15 June were entitled to be in “Children’s Book of Records.” Origami record attempt, Samsun Piazza started in the scope of 1 June World Children’s Day activities, aiming at creating common feelings among children and giving happiness to children was among the activities, which drew highest amount of interest. Thousands of origamis with crane themes, children made from fancy paper, magazine pages and recycled paper were seen by their aficionados at “The Largest Origami Crane Exhibition.” While origamis, made using recycled paper helped develop recycling consious in children, attention was drawn to cranes, who are endangered. 

nr

Yukarı