Ana içeriğe atla

yu7676

MALLREPORT

Kanyon’a 2 yeni ödül daha! / 2 More Awards for Kanyon!

16.11.2016 - 14:48

Alanında en prestijli organizasyonlardan biri olarak kabul edilen “The Stevie Awards”dan Kanyon’a bu sene 2 yeni ödül daha geldi.

Considered one of the most prestigious organizations in its field, Kanyon received 2 more awards recently from “The Stevie Awards,” considered as one of the most prestigious organizations in its field.

30’dan fazla ülkeden binlerce projenin değerlendirildiği, 2002 yılında beri düzenlenen The Stevie Awards, her sene farklı profesyonel jüri üyeleri ile dünya çapında ünlü ve başarılı projeleri değerlendiriyor.
Uluslararası İş Ödülleri olarak bilinen The Stevie Awards, bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği “Great Employers (En iyi İşverenler)” kategorisinde Kanyon’u “Kanyonca” projesiyle “Employer of The Year-Real Estate (Yılın İşvereni-Gayrimenkul)” dalında altın ve “Achievement in Employee Engagement” (Çalışan Bağlılığında Başarılı Uygulamalar) dalında bronz ödüle layık gördü.
‘‘Kültüre dair kodlar, hikayeler, alışkanlıklar ve hatta düşünme biçimi dilin içinde saklıdır’’ düşüncesiyle yola çıkan Kanyon ve çözüm ortaklarının çalışanlarının da dahil olduğu, yaklaşık 500 kişiyi kapsayan ortak bir iletişim dili yaratılması projesi “Kanyonca”  ile sadece bir kültürel gelişim ve eğitim değil, aynı zamanda da bir dönüşüm projesinin parçası olarak 10. yılında The Stevie Awards tarafından ödüllendirildi.

 

The Stevie Awards, which has been organized since 2002 and which evaluates thousands of projects from more than 30 countries, evaluates famous and successful projects worldwide with different members of the jury every year.
Known as International Business Awards, The Stevie Awards gave Kanyon gold award for the “Great Employers” category in “Employer of The Year-Real Estate” branch for its “Kanyonca” project and bronze award for “Achievement in Employee Engagement” branch.
Kanyon, which started off with the notion of ‘‘codes, stories, habits and even way of thinking are hidden in a language,” was awarded by The Stevie Awards in its 10th year for its “Kanyonca” project, which is not only a project for cultural development and training but also transformation, a project of creating a common language for communication, encompassing employees of Kanyon and also its solution partners, consisting of about 500 people.
 

,

Yukarı