Ana içeriğe atla

ggh

KALİTELİ ÜRÜNLERİ DAHA UYGUN FİYATLA AYNI ÇATI ALTINDA TOPLUYORUZ

11.10.2021 - 11:43

Novaland Outlet Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Sinan Akdemir, “Şunu önemle ifade etmeliyim ki günümüzde ekonomik açıdan sıkıntı çeken orta tabaka ihtiyaçlarını daha ucuza temin etmek için Outlet Avm’leri tercih etmeye devam edeceklerdir. Ancak alışveriş merkezleri de  Outlet Avm’lerin diğer Avm’lerden daha özensiz olmamalarına dikkat etmelidirler” dedi.

Kuruluş hikâyenizden ve faaliyetlerinizden bahseder misiniz?
2015 yılında faaliyete geçen Novaland Outlet Alışveriş Merkezi Dağ Mühendislik ve Bakdem inşaatın bir araya gelerek oluşturduğu bir projedir. O dönemde yapılan pazar araştırması ve müşteri ihtiyaçlarını belirleme çalışmalarından Konya’nın bir outlet alışveriş merkezine olan ihtiyacı ortaya çıkmıştır.35.000 m2’lik kiralama alanı ile Konya’nın tek Türkiye’nin ise sayılı outlet alışveriş merkezlerinden birisi durumunda olan Novaland Outlet  birçok ulusal markayı da bünyesine katmıştır.
Outlet Avm’lerin perakende sektörüne ve ekonomi katkıları nelerdir?
Outlet alışveriş merkezleri hem üretici ve satıcı firmalara hem de tüketicilere önemli fayda sağlamaktadırlar. Üretici firmalar sezon dışı veya ihracat fazlası ürünleri veya kendilerinin ikinci markası olan ürünleri daha uygun fiyatla satma imkânı bulurlarken ziyaretçilerimiz de aynı kalitede aynı marka ürünleri daha ucuza temin etme fırsatı yakalamaktadırlar.


Müşteriler neden Outlet Avm’leri tercih etmeliler? Sizi rakiplerinizden ayıran en önemli hizmetleriniz nelerdir?
Outlet Avm’ler müşterilerine, bizim deyişimizle ziyaretçilerimize kaliteli ürünleri daha uygun fiyatla aynı çatı altında toplamaktadırlar. Kaliteyi ucuza almak isteyen günümüz insanı da özelikle ulusal markaların outlet mağazaları olan Avm’leri tercih etmektedirler. Outlet denilince ilk başta akla  defolu, seri sonu ve demode gibi ürünlerin satıldığı yerler gelse de bugün artık o imaj yıkılmış ve aynı ürünü daha ucuza alabileceği fikri oluşmuştur.
Novaland Alışveriş Merkezi bir bakıma hibrit bir alışveriş merkezidir. Yani bünyesinde bir yanda ulusal büyük markaların outlet mağazalarını bulundururken öte yandan yine Türkiye’nin önde gelen markalarının konsept mağazalarını da beraberinde bulundurmaktadır. Bu hem bizler için hem de ziyaretçilerimiz için önemli bir artıdır. Buna ilaveten konsept mağazalarda da dönem dönem daha uygun fiyatlı ürünlere yer verilmektedir.


Outlet konsepti olan markaların Avm’lerden beklentileri nelerdir?
Öncelikle kira konusunda beklentileri çok fazla olmaktadır. Outlet mağazalarda daha ucuza ve daha düşük karlar ile ürün sattıklarını dile getirip düşük bedelle kiralama yapmak istemektedirler. Outlet mağaza açmak isteyen markalar daha büyük metrekareler talep etmektedirler. Öte yandan reklam ve tanıtım desteklerinin Avm’ler tarafından karşılanması isteklerin arasındadır.

nb

Yukarı