Ana içeriğe atla

ggh

KADIN OYUNLARI FESTİVALİ BİLKENT CENTER’DA BAŞLADI

10.03.2021 - 11:38

Kadın Oyunları Festivali, Türkiye’de ilk kez Bilkent Center ev sahipliğinde Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) iş birliği ile gerçekleşti. 4-11 Mart tarihleri arasında devam eden festivalin oyunları Bilkent Sahne Ast’ta sergilendi. Ulusal ve uluslararası birçok sanat projesine ev sahipliği yapan Bilkent Center, Kadın Oyunları Festivali ile tiyatro severleri Bilkent Sahne AST’ta ağırladı. Türkiye’nin en köklü tiyatrolarından olan Ankara Sanat Tiyatrosu’nun sanat yönetmenliğinde, Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile oluşturulan Kadın Oyunları Festivali 4 Mart tarihinde başladı.

Pandemi nedeni ile zor süreçlerden geçen sanatçıları her alanda desteklediklerini belirten Bilkent Center AVM Müdürü Ayhan Aytekin, “Sanatı ve sanatçıyı destekleyen projelere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. İnsanların gülmeye, eğlenmeye ve sosyalleşmeye ihtiyaç duyduğu bu günlerde, AST tarafından organize edilen Kadın Oyunları Festivali’ne ev sahipliği yapmayı bir fırsat olarak görüyoruz. Hem bir farkındalık projesi olması hem de pandemi döneminde sanatçıları destekleyen bir organizasyon olması nedeni ile festivalin her sürecini önemsiyor ve katkıda bulunuyoruz.” dedi.

Yüzde 100 doğal havalandırma sistemi bulunan Bilkent Sahne AST’ta üst düzey hijyen önlemleri uygulandı. Bu kapsamda tiyatro severler salona HES kodu uygulaması ve ateş ölçümü ile alınırken misafirlerin maske kullanım zorunluluklarına dikkat edildi.

KUZU EFFECT AVM’DEN KADIN GİRİŞİMCİLERE ANLAMLI DESTEK

43

Ankara’nın en şık ve ferah alışveriş merkezlerinin başında gelen Kuzu Effect AVM, örnek olacak bir projeye imza attı. Kadın girişimcileri desteklemek amacı ile düzenlenen Shop&Love alışveriş festivalinde onlarca kadın işletmeci markalarını tanıtma imkanına sahip oldu.

Ankara’nın en gözde alışveriş merkezleri arasında yer alan Kuzu Effect AVM, Sevgililer Günü öncesi düzenlediği Shop& Love festivali ile kadın işletmecileri ağırladı. Ev dekorasyonundan aksesuara, giyimde takıya birçok markayı konuk eden Kuzu Effect AVM, ziyaretçilerine alışveriş dolu üç gün yaşattı. Kadın işletmecileri desteklemek amacı ile yola çıktıkları bir proje olduğunu belirten Kuzu Effect AVM yönetimi, “Pandemi nedeni ile zor bir yıl geçirdik. Kendi üretimleri ile girişimcilik ruhunu sürdüren kadınlarımızı desteklemek amacı ile alışveriş festivalimizi gerçekleştirdik. Kadınların gücünü her alanda görmek bizleri ve ziyaretçilerimizi mutlu ediyor. Gelen misafirlerimizden de övgü dolu geri dönüşler aldık. Kadınlarımızı destekleyecek tüm projelerde her zaman olmayı hedefliyoruz diye konuştu.

Yirmi kadın işletmecinin katıldığı alışveriş festivalinde ziyaretçiler renkli ev yapımı çikolatalardan detoks ürünlerine, dekorasyona renk katacak aksesuar stantlarından giyime birçok farklı sektör ağırlandı. Aşk dolu alışveriş festivali, Sevgililer Günü öncesi sevdiklerini mutlu etmek isteyenlere alternatif hediye önerileri sundu.

 

nb

Yukarı